Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek a mondatok melyik igeidőb...

Ezek a mondatok melyik igeidőben vannak?

Figyelt kérdés

Ezek a mondatok melyik igeidőben vannak? (holnap irunk és nem tudom most melyikeket kell megtanulnom)


1. I´m writting on the blackboard.


2. I´wrote a text yesterdays.


3. I have written a sentence.


4. I like writting poems.


és it irtunk utánunk ilyeneket: yesterday >>>> worked

see ago, in 1990 >>> didnt work


I will work at bus station.


I am going to buy a textbook.


létszi aki tudja irja meg.


2011. okt. 16. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A mondatokban vannak helyesírási hibák is, pl. nem writting hanem csak writing, nem yesterdays hanem yesterday.


1. present continous (folyamatos jelen)(vagy present progressive, a 2 uganazt jelenti)

2.Past simple (egyszerű múlt)

3. present perfect (befejezett jelen)

4. present simple (egyszerű jelen)

amit utána írtatok az szerintem arra vonatkozik hogy hogy lesz egyszerű jelenből egyszerű múlt.


pl. I work- I worked yesterday

I don't work - I didn't work in 1990


Az ago azt jelenti hogy valamennyi idővel azelőtt. pl. I read the book 2 days ago. (két napja elolvastam a könyvet)


5. simple future (egyszerű jövő)

6. ez is az, a will és a going to között az a különbség, hogy a will- t ígéreteknél, hirtelen döntéseknél, esetleg figyelmeztetéseknél, de mindenképpen olyan dolgoknál használhatod, amikor még nem sok minden utal rá hogy meg fog történni. A going to-t pedig tervezett dolognál, ha már van valami ami arra utal hogy meg fog történni.


Pl. I will go to the cinema tomorrow. (most döntöttem el hogy holnap moziba fogok menni)

I'm going to go to the cinema tomorrow (Nagyon valószínű hogy megyek, mondjuk már a jegyet is megvettem)

A present continous-t is használhatod jövő idő kifejezésére, de ezt csak biztos eseményre kell hozzá időhatározó. pl. I'm visiting my grandmother tomorrow.


Ha gondolod nézd át ezt, [link]

de ha még van kérdésed tudok segíteni :)

2011. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!