Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az idegen nyelvet beszélők...

Az idegen nyelvet beszélők milyen tudományos bizonyítékot tudnak felhozni arra vonatkozóan, hogy biztosan meg lehet tanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

A nyelvtudók folyamatosan a "hatékony módszerekkel" jönnek, ennek azonban nem hiszek, mert ezt nyelviskolák terjesztik, akik tényként állítanak bizonyítatlan dolgokat.


Van olyan, ELISMERT, a Science-hez és a Nature-höz hasonló tudományos-folyóirat, ahol professzorok arról számolnak be, hogy leültettek 10 kevésbé intelligens embert, és XY módszerrel 1 év alatt felhvitték őket B2 szintre?


Nagyon kíváncsi leszek a válaszokra, hogy van-e bizonyíték a kezükben a nyelvtudóknak.


Vagy nekem van igazam, és a nyelvtanulásra születni kell?


2022. márc. 19. 21:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Erről az jutott eszembe, amikor valaki 140 kilósan a genetikát hibáztatja azért, hogy ő hízékony, és ezért nem tud lefogyni, bezzeg azok, akik szerencsésebb alkatok, bármit ehetnek, semmi nem látszik rajtuk, ha meg mégis felszednek valamennyit, pár hét alatt leadják.

Igen, van egyfajta születési adottság azzal kapcsolatban, hogy mennyi energiát kell belefektetnem a fogyásba, hogy eredményt érjek el, illetve azzal kapcsolatban is, hogy mi az a maximum, amit el tudok érni, ahol már tényleg számít a genetika (mert mondjuk akkor se tudok 80 kiló alá lemenni, ha fejre állok), de mondjuk egy már egészségesnek mondható 80-90 kilóig bárki le tud fogyni, nyilván van, akinek ehhez sokkal többet kell küzdenie. Aki viszont nem tud, az vagy nem is akar eléggé, vagy nem tesz meg mindent érte, vagy pocsékul csinálja.

Hasonlat vége. Igazad van abban, hogy létezik olyan, hogy "nyelvérzék". Igazad van abban, hogy erősen meg tudja határozni azt, hogy mennyi energiabefektetéssel tudsz megtanulni egy nyelvet, ahogyan azt is, hogy normál körülmények között (értsd: nem anyanyelvi környezetben élve) mi az a maximum, amit el tudsz érni ésszerű idő/energia/pénz befektetése mellett.

Viszont egyetlen egy nyelvből egy B2-es szintet akkor is el lehet érni, ha semmilyen nyelvérzéked nincs, csupán tanulni kell.

2022. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 chtt ***** válasza:
84%

"Esetleg valaki tud a nyelvtanulás mellett tudományos bizonyítékot felhozni?"


Személy szerint én nem, de miért is kéne? Megkukucskáztam, a Föld lakossága 8 milliárdhoz közelít (2020-as adat, tehát lehet, hogy azóta még több), abból tippre is akad pár milliárd, aki egy vagy több idegen nyelvet beszél. Ne mondd már, hogy az mind kivételes tehetség, IQ-bajnok.

Javasolni akartam, hogy olvasd el Lomb Kató könyvét, hátha abban lelsz megnyugtató magyarázatot (bár úgy tűnik, igazából nem azt keresed, csak hajtogatod a magadét, és froclizod az arra vevőket - ezzel a hsz-szel én is beálltam a sorba :) - gondolom, élvezettel, mert különben minek csinálnád), de elolvastam a fülszövegét... erős a gyanúm, hogy nem fogod kézbe venni.


[link]

"...3. kérdés: Kell-e nyelvtehetség ahhoz, hogy az ember ennyi nyelvet meg tudjon tanulni? Válasz: Nem, nem kell. A művészeteket kivéve minden emberi tevékenység eredménye az érdeklődés intenzitásától és a befektetett energia mennyiségétől függ..."


Szép vasárnapot, jó froclizást Néked!

:)

2022. márc. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Viszont egyetlen egy nyelvből egy B2-es szintet akkor is el lehet érni, ha semmilyen nyelvérzéked nincs, csupán tanulni kell."


Vagyis ezzel saját magad mondtad ki, hogy a tehetségtelen emberek soha nem fognak teljesen elsajátítani egy nyelvet. A nyelv sajátítása ugyanis C1 szinten történik meg.


És ebben az a durva, hogy a tehetséges emberek erőfeszítéseket sem tetsznek, hanem röhögve megtanulnak angolul. Mind arról számolnak be nevetve, hogy ők sosem vettek a kezükbe szótárat. Ezzel szemben a tehetségtelen emberek kínkeservesen tanulnak szótárakból, mert rájuk nem ragad a nyelv, legjobb esetben is megragadnak B2 szinten.


A B2 meg semmire sem elég, mert azzal nem lehet komoly munkát vállalni, de lehet alna munkát végezni, pl. raktáros, takaró.


Nincs igazság. Nincs igazság. Nincs igazság.

2022. márc. 20. 10:06
 14/22 A kérdező kommentje:

Lomb Kató hülyeséget beszélt.


Ő azért tanult meg annyi nyelvet, mert magas IQ-ja volt.


Már a tolmács pályafutása előtt is természettudományt tanult, vagyis egy jó képességű ember volt.


De remélem nem gondolod, hogy Átlagos Pista eljut majd Lomb Kató szintjére.


Soha.

2022. márc. 20. 10:11
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

"Ezzel szemben a tehetségtelen emberek kínkeservesen tanulnak szótárakból, mert rájuk nem ragad a nyelv, legjobb esetben is megragadnak B2 szinten."


Rettentően torz képed van a nyelvtanulásról, lehet, hogy ezért nem vagy képes elsajátítani egy nyelvet? A lehető legszarabb módszer, hogy szótárból magolod a szavakat. Mint ahogy korábban írtam, egy jó nyelvtanár kell az alapokhoz, megfelelő minőségű oktatási anyagok és sok-sok befektetett munka. Önmagában a tanár nem elég, ha 0 a motivációd. Ha már az alapszint megvan, akkor önállóan is rengeteget lehet fejlődni idegen nyelvű tartalmakat fogyasztva.


"A B2 meg semmire sem elég, mert azzal nem lehet komoly munkát vállalni, de lehet alna munkát végezni, pl. raktáros, takaró."


Dehogynem elég, a munkahelyek 99%-a nem követeli meg a felsőfokú nyelvtudást, csak a középfokút. Mérnökként a kollégáim nagy része egy végtelenségig leegyszerűsített, teljesen fapados angolt használ, egyszerű jelen + szakmai kifejezésekkel. Még a technikus is megérti, aki soha életében nem fogott nyelvkönyvet a kezében. A külföldi kollégák még ennél is sokkal rosszabbak, nem létező nyelvtani szerkezeteket használnak és olyan rettenetes kiejtéssel, hogy angol anyanyelvű egy büdös szót nem értene belőle. Én értem, mert rá vagyok kényszerítve.

2022. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ha nem magolom a szavakat, akkor nem fogom megtanulni sohasem őket.


Ma néztem meg egy Joe Biden interjút. Tele volt ismeretlen szavakkal. Ha nem szótárazom ki, sosem tanulom meg.

2022. márc. 20. 11:42
 17/22 anonim ***** válasza:
74%
Én azt nem értem, hogy neked miért kell ezt napi 20x megkérdezni. Felfogtuk már hogy te mit gondolsz, úgyse változtatod meg a véleményt. Te magad írod, hogy nem ülsz le tanulni, hisz te buta vagy és úgyse fog menni. Jó, akkor gondold ezt, de itt már nagyon unalmas amit csinálsz.
2022. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Thunderfairy ***** válasza:
81%
Én inkább a hozzáállásban fogok hinni. Az eddigi válaszok alapján gondolj amit akarsz kedves kérdező. Számomra az elég tudományos bizonyiték hogy világszerte milliok tanultak meg nyelvtanuloként idegen nyelveket. A nyelvtanár is akkora tudással születet mint én például. Most hogy ő meg is tanult angolul az nekem elég bizonyiték. Meg a nyelveken beszélő emberek is nyelvtudás nélkűl születtek. Nekem megy az angol, sajnálom ha te ehhez nem értesz.
2022. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem. A nyelvtanár jó aggyal születtett. Én meg gyengeelméjű vagyok. Ha én is jó aggyal születtem volna, most nyelvtanár lenné.
2022. márc. 20. 15:00
 20/22 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, átestem a holtponton. Ezeknek a szar, lúzer kérdéseknek, kommenteknek a kiírását abbahagyom, és inkább elkezdem tanulni az angot. Majd meglátom, mi lesz belőle.
2022. márc. 20. 16:10
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!