Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az idegen nyelvet beszélők...

Az idegen nyelvet beszélők milyen tudományos bizonyítékot tudnak felhozni arra vonatkozóan, hogy biztosan meg lehet tanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

A nyelvtudók folyamatosan a "hatékony módszerekkel" jönnek, ennek azonban nem hiszek, mert ezt nyelviskolák terjesztik, akik tényként állítanak bizonyítatlan dolgokat.


Van olyan, ELISMERT, a Science-hez és a Nature-höz hasonló tudományos-folyóirat, ahol professzorok arról számolnak be, hogy leültettek 10 kevésbé intelligens embert, és XY módszerrel 1 év alatt felhvitték őket B2 szintre?


Nagyon kíváncsi leszek a válaszokra, hogy van-e bizonyíték a kezükben a nyelvtudóknak.


Vagy nekem van igazam, és a nyelvtanulásra születni kell?


2022. márc. 19. 21:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Na most ötpercenként felteszed az ostoba kérdéseidet?
2022. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Sértegess, ha akarsz. De olvasd csak ezt:


"Egy német nyelvvizsgát sikerült összehoznom nagy szenvedések árán, de ahogy letettem, mindent el is felejtettem, kb. csak bemutatkozni tudok."


Forrás: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Tessék, ez bizonyíték amellett, hogy a nyelvtanulás tehetség kérdése. A Kérdező egy tehetségtelen ember, nem tudta megtanulni a nyelvet.

2022. márc. 19. 22:07
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Zsepit, de gyorsan!
2022. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nagyon unszimpatikus ember vagy, aki mások sikertelenségét elvezi.
2022. márc. 19. 22:21
 5/22 A kérdező kommentje:
De úgy látom, senkinek sincs a kezében bizonyíték a "hatékony nyelvtanulásra".
2022. márc. 19. 22:22
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! Én ennyire buta embert mint te életembe nem láttam. És ezt nem a nyelvtanulás miatt mondom.

Akkor nincsen a kezébe bizonyíték. Mindenki csak a maga példáját tudja felhozni. Neked nem kell elhinned semmit. De neked nem is lesz soha nyelvvizsgád abban biztos vagyok. (És más is.)

2022. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Vagyis a nyelvtanulás egy vallásos hit, ami tudományosan nem bizonyítható.


Azt tudom, hogy neked az a kívánságod, hogy nekem ne legyen nyelvvizsgám, mert lenézed a tehetségtelen embereket.

2022. márc. 19. 22:44
 8/22 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tud a nyelvtanulás mellett tudományos bizonyítékot felhozni?
2022. márc. 19. 22:46
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

[link]

"According to reliable studies, only about 16 percent of what it takes to learn a foreign language is attributable to intelligence"

Fordítom a tehetségteleneknek:

Megbízható kutatások szerint csak kb. 16%-ban befolyásolja a nyelvtanulás sikerességét az intelligencia.


Saját vélemény: A sikeres nyelvtanuláshoz a tapasztalataim szerint elsősorban motiváció, kitartás és jó tanár / oktatási anyag szükséges. Továbbá minél többet kell idegen nyelven olvasni, filmezni, médiát fogyasztani. A legjobb persze az, ha anyanyelvi környezetben élsz, ahol rá vagy kényszerítve, hogy megszólalj. Ami biztosan nem jó módszer: a Gyakorin panaszkodni, hogy túl sötét vagy a nyelvtanuláshoz.

2022. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Továbbá minél többet kell idegen nyelven olvasni, filmezni, médiát fogyasztani."


Ja, az olyan dedós tartalmakat, mint az "I can swim", mert amit pl. lefordítottál, azt az átlag nyelvtanuló már nem érti.

2022. márc. 20. 00:09
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!