Miért kell ilyen sok felesleges dolgot tanulni? De ha annyira akarnak tanítani, akkor miért nem hasznos dolgot tanítanak inkább?
Miért kell ennyire sok felesleges dolgot tanulni? Vagy ha tanítani akarnak, akkor miért nem hasznos dolgokat tanítanak?
Irodalom:
Mi szükségem van nekem Petőfi vagy Arany életére?
Oké, hogy meg akarják szerettetni az olvasást a gyerekekkel, de a Légy jó mindhalálig-gal meg a Kőszívű ember fiai-val tuti, hogy nem fogják megkedveltetni senkivel az olvasást.
Egyébként meg honnan veszik, hogy Petőfi Sándor nagy hazaszerető volt? Az irodalom tanárok ismerték talán? Beleláttak a fejébe? Lehet, hogy rohadtul nem érdekelte a haza, csak híres akart lenni. Ezért tette amit tett.
Nyelvtan:
Tudom, hogy fontos a helyesírás meg minden, de nem kéne belemenni a főnévi igenévbe meg az alárendelő összetett mondatba. Tök felesleges az egész.
Biológia:
Az emberi test témakörét kivéve minden felesleges. A zöld szemes ostoros, az állati egysejtű stb.
Matek:
Összeadni, kivonni, szorozni, osztani negyedikbe már mindenki megtanul. Nincs semmi szükség lineáris függvényre, meg pitagorasz tételre, meg egyenletre.
Kémia:
Rohadt felesleges az egész.
Tesi:
Ezek mind feleslegesek. És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy általános műveltséget ad, mert ez már a könyökömön jön ki.
Ja meg még egy kérdés: Miért zavarja a tanárokat, ha valaki rágózik? (Tudom, hogy nem a tanulashoz kapcsolódik.
Tény, hogy sok a felesleges anyag, de te elég sok mindent vettél ki, mondhatni túlzásba estél. Ennyi erővel minek jársz iskolába? :D
Rágózás azért van betiltva, mert mindig ott a veszélye, hogy valaki kiszedi a szájából és a padra vagy a székre ragasztja, illetve gondolom nem igazán illik rágózva beszélni, pl ha a tanár kérdez.
Nem csak az átlagos műveltségről van szó, hanem szinten tart. Sajnos elavult az oktatási rendszer, és csak annyit érnek el vele, hogy nem épülsz le, de szakosodni nem tudsz. Ha pl humán beállítottságú vagy, valóban felesleges tudni a zöld-szemesostorosról, ha jogra mész se fogsz tanulni róla, addig kell alap-közép szintet elsajátítani ezekből. Ha rájöttél, hogy nem érdekel, akkor ne úgy fogd fel, hogy jelesre kell mindenből teljesítened, keresd meg azt, ami valóban érdekel, és abba fektess időt.
Igazából szerintem ezek az idegen nyelvek, és valamilyen természettudomány ill informatika.
Próbálj meg rájönni, mi érdekel, ezek inkább kedvcsinálók, bevezetés az alapokba címszóval.
Kémia: úgy ahogy van felesleges?
Basszus, ne legyen többé orvostudomány?
Vagy mit akarsz?
Fizika: menjünk vissza abba az időbe amikor még gyalog jártunk mindenféle? Ne legyenek repülőgepek, informatika?
Matek: ugyanaz mint a fizikával...
Irodalom: alapmuveltseg. Mivel a 21. Században születtel, és értelmes ember vagy, akkor tudni akarod mi vezetett ehhez a fejlettségi szinthez.
A művészet: emberek közötti legnagyobb kapcsolódási pont, ami nem az ösztönökre épül.
Robert T. Kiyosaki, a Gazdag papa sorozat szerzője azt mondja hogy az értékes tudást nem szórják a pór nép elé.
Például egy közgazdasági egyetemen vagy bármilyen pénzügyi végzettséget adó akár magániskolában hányszor hangzik el az hogy a pénzedet mindig olyanra "költsd", ami további pénzt hoz? Egyszer sem.
Vagy kertészmérnök, mezőgazdasági mérnök, stb. szakon miért nem tanítják hogyan alapíts magadnak sikeres családi gazdaságot? Vagy hogyan működtesd azt magadnak vagy másnak? De fontosabb az összes hazai növény latin nevének fejből való ismerete. A munkaerőpiacon az meg fontos ám, nem is az hogy hogyan keress pénzt a munkaadónak és/vagy magadnak.
Valószínű szándékos mindez, azt akarják hogy sok kihasználható biorobot legyen az összeszerelő üzemekben.
Vagy például hegesztő tanfolyamon miért nem láthat élőben a tanuló egyetlen hegesztő készüléket sem? Vagy miért nem tanítják meg hegeszteni? A munkafelvételnél lehidalt a főnökség mikor kiderült hogy akkor hegeszt életében először, illetve csak próbálkozott volna.
Sajnos a kedves kérdező csak azt nem vette figyelembe, hogy minden diáknak más a felesleges. Egy orvosnak más a felesleges mint egy tolmácsnak.
Ha te kirostálnád a tananyagból az általad feleslegesnek ítélt dolgokat akkor jön egy masik elmebajnok aki az általad hasznosnak ítélt dolgokra mondja hogy felesleges. Például a növények szaporodását feleslegesnek ítéled akkor előbb utóbb nem lesz majd búza, kenyér és éhenhalunk. Ezért nem szeretnék az általad vízionált világban élni.
Ha elmúltál 16 éves akkor már nem kötelező tanulnod azt a sok feleslges dolgot. Szerintem azért kell ennyi mindent tanulni, hogy később a munkaerőpiacon sokkal jobban tudj érvényesülni ezáltal magasabb fizetéshez jutni.
Ha hasznos dolgokat akarsz tanulni akkor tanulj meg gazdálkodni és önfenntartó lenni. Nagyon keveseknek sikerült.
A rágózás nálam kábé olyan mint egy fúvószenekar koncertjének első sorában citromot nyalogatni. Nem tilos de nagy bunkóság.
5. Hozzászóló:
Kémia:
Mégis mi szükségem van a kálcium-karbonát képletére? Vagy a hidrogénére?
Fizika:
Nem kell visszamenni az időbe és nem kell gyalog járni. Már feltaláltak a repülőgépeket, a kocsit meg mindent. De pl a felesleges energia is felesleges. Nekem az nem fáj, ha főzés közben megmelegszik a levegő és az edény. (Csak akkor fáj, ha hozzányúlok a kezemmel) Vagy mondjuk a soros és párhuzamos kapcsolásra sincs semmi szükség.
Matek: ugyanaz, mint a fizika.
Irodalom:
Nem akarom tudni, mi vezetett a fejlettségi szinthez.
3. Hozzaszóló:
Mert a törvény kötelez.
Egyrészt ha gimibejársz akkor te választottad és egyáltalán nem is értem, hogy egy ember, aki így áll a dolgokhoz minek megy oda, ha szakközepes vagy akkor koncentrálj a szakodra és menj át 2esre aztán kész. Vagy menj át szakmunkásba, ott csak azt tanulod, nagyjából pár kivétellel, ami a szakmádhoz kapcsolódik.
Biosz: azért hogy az embereknek legyen fogalma, hogy az élőlények nem a macskánál kezdődnek és fejlődtőtt ki a mai élővilág, illetve a baktériumokból következik, hogy megtanulod a prokarióták mellett az eukoraiótákat, mert a legtöbb embernek fingja sincsen, hogy léteznek olyan élőlenyek amelyeket nem látunk. És a baktériumokról tudni elég alapvető LENNE, ha egy picit is tudatosan akarunk élni és megfelelően antibiotikumot szedni pl. az embereken kívül szerintem az ökológia, azaz a környezettel kapcsolatos dolgok, majdnem annyira fontosak, mint az ember, hogy tudjuk milyen világot, milyen rendszereket teszünk tönkre pl a szemeteléssel... de szerintem egy emberi lény ismerje az állatokat is, és tudja hogy nem csak 3 kategória van :ami jár, ami repül és ami úszik. Emmellett a biológia nem véletlenül az élet tudománya, ami mindannyiunknak ha akarjuk ha nem a legfontosabb.
Az irodalom azért fontos, mert magyar embernek illik ismernie a hazája szépirodalmát.
A nyelvtan, hogy az anyanyelvedet megismerd, ezáltal ki tudd fejezni magad.
Matek: az, hogy matekozol már fejleszti a gondolkodásod, aminek csak magában pozitív hatása van. A másik meg az, hogy nem tudhatja pontosan az ember milyen területen fog elhelyezkedni és matek mindenhol lesz. És mivel nem lehet tudni melyik része fog kelleni az egyéneknek, ezért jobb ha mindegyiknek legalább az alapját tudja az ember, hidd el egy matek középszint nagyon az alapja csak a mateknak...
Kémia: pl tudd milyen anyagok vannak a kencéinkbe, amit naponta a fejünkre kenünk... vagy hogy milyen anyagokat ne keverjünk véletlen össze amibe akár bele is halhatunk, pl a tisztítószerek, ha figyelsz szó esik erről is az órán.
Tesivel egyetértek hogy felesleges, mivel nem lesz senkise fittebb egy kislabdadobás felmérésétől, sőt csak elveszi a diákok kedvét.
És azért zavarja a tanárokat a rágó, mert képzeldel, hogy 30 ember ül előtted, abból 7en figyelnek, és megakarják tanulni az anyagot, 9en telóznak és azt se tudják hol vannak, 8an csak néznek a fejükön ki, 3 ember meg tök rossz helyen van és még az 1+1 se megy neki, 3 ember meg alszik. És az a feladatod, hogy mind a 30 ember megtanulja legalább a 40%át annak, amit te beléjük akarsz már kézen állva is beszélni, de persze a nagy többség semmibe vesz, akkor mégcsak egy plusz idegesítő tényező, ha ezek mellett még ott rágoznak is a szemedbe. A főnök előtt sem rágózgat jobb esetben az ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!