Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, pedagógusok, olvastátok?

Tanárok, pedagógusok, olvastátok?

Figyelt kérdés
[link]
2009. szept. 18. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam csak... kicsit felment a pumpám tőle, de már higgadok. Jelenleg gyeden vagyok és egyáltalán nem érzem magam kiégettnek, pedig 17 évig csináltam "ugyan azt". Alkalmatlan tanárral ugyanúgy találkoztam már én is, mint alkalmatlan ügyintézővel, politikussal, újságíróval, fagylaltpulti eladóval, butikossal, virágkötővel, orvossal, nővérkével. A probléma mindenhol élő, de mivel nem vagyunk gépek, képtelenség az, hogy mindig, minden körülmények között ugyan olyan JÓ teljesítményt tudjunk nyújtani. És én is úgy gondolom, hogy csakúgy mint az oktatásban egy diákot is jobb pozitív dolgokkal ösztönözni, mint büntetésekkel megfélemlíteni. Így nem csodálom, ha pl. Pokorny is valami ilyesmire gondolt, ami amúgy némely országban működik is, ha jól emlékszem, valami alkotói szabadság néven fut és mindenféle képzések, továbbképzések is alapulnak ezen a rendszeren. Tehát nem lábat lógatni küldik el a tanárt, hanem továbbképzésre.
2009. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit, degradáló a cikk, nyílván az ifjú hölgy akkora tudással és szakmai gyakorlattal rendelkezik mind a nevelés, mind az oktatás terén, hogy egy pillantással kiszűri nem csak az alkalmatlan tanárokat a sorból, de még az oktatási rendszer hibáit is. De összességében igaza van, hülyeségek vannak a mai oktatási rendszerben, sok az alkalmatlan unott ember, aki rühelli a gyerekeket, helyette van a lelkes fiatal aki pechére pont tanár akar lenni, de 2-3 év sikertelen munkakeresés után gyakorlatilag ki van irtva belőle a lelkesedés és a tenni akarás. A 8 évenkénti pihenőt én is feleslegesnek tartom, de fizetésemelésre igenis szükség van. Nincs még egy olyan ágazat akik bére 5 éve be van fagyasztva. Próbálna meg csak a kedves kislány az 5 évvel ezelőtti fizujából megélni. Attól, hogy sok alkalmatlan ember van még nem kell mindenkit büntetni. Azt se tudom ki szűrné ki az alkalmatlanokat. A pedagógus igazolvány pedig nem egy francia kulcs, nem jó bárhová. És nem is ad olyan fene nagy juttatásokat. Az üdülésről pedig annyit, hogy 25 éve vagyok tanár, de még életemben nem jártam pedagógus üdülőben.
2009. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, tanár szeretnék lenni, és az ország egyik legjobb középiskolájába járok. Látom a tanárokat magam körül, azt is látom, hogy a 25 éves tanárnéni, aki most szabadult az egyetemről, nem képes úgy tanítani, mint a 70-80 év körüli Holics László tanár úr. Érdekes módon ebből az iskolából elüldözik a normális tanárokat (Czirók Ede, akitől többet tanultam, mint az összes többitől együttvéve:(), és jönnek a fiatalok, mint az igazgatónk, aki semmit nem képes csinálni az iskoláért, és protekcióval lett igazgató, mert tanítani nem tudott szegényke. Nem azt mondom, hogy nincsenek nagyon jó tanárok, akik fiatalok, és nincsenek nagyon rosszak az idősek közül, de attól, hogy valaki fiatal, és vevő az újításokra, még nem lesz jó tanár, nem lesz tapasztalt, ráadásul hajlamos kivételezni bizonyos diákokkal, osztályokkal az iskola összes tanulójával szemben. Szerintem ez nem jó, és ha több idősebb tanár lenne, akitől tanulhatna, akkor biztos vagyok benne, hogy jobb tanár lehetne. Szükség van idősebb tanárokra, és szükség van fiatalabbakra is. Nem a kor alapján kéne valakit felvenni, kirúgni, hanem az alapján, hogy mennyire képes átadni a tudást.
2009. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. De a fiatal tapasztalatlan tanár honnan szedje az ismereteket, azt a gyakorlatot ami 20 év tanítás után a háta mögött van egy tanárnak. Létezik erre egy törvény, hogy az ilyen kezdők mellé 3 évig szakvezetőt helyeznek ki, aki ellenőrzi, segít, megnézi hogy tanít, a kezdő beülhet az ő órájára ellesni pár dolgot. Oda adja neki a tanmeneteket leellenőrizni, óratervezeteket. Mindez törvény, de 0 azaz nulla forintot ad rá az önkormányzat, azt meg senkitől ne várjuk el, hogy ingyen dolgozzon. Mert igenis nagy munka, egy másik ember dolgait is ellenőrizni, kijavítani, felügyelni. Így, bár a legtöbb esetben segítenek az idősebb kollégák a pályakezdőknek, de ez azért közel sem akkora mértékű, mint amilyennek kéne lennie.
2009. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!