Mi a véleményetek erről a cikkről? Olvastátok már? (Felsőoktatás. )
Hát, érdekes. Volt egy párt, amely úgy gondolkodott, hogy mindenki tanulhassa, amit akar, viszont fizessen a nagyrésze kisebb-nagyobb összeget érte. Most arról lenne ugye szó, hogy bizonyos szakoknak csupán a tandíjból kellene fenntartania magát, ami persze sok tanár állásába fog kerülni. Ez egy kicsit durvábban hangzik, mégsem fogja népszavazás eltörölni.
Bár mintha pár éve még azt kifogásolta volna a Fidesz ellenzékként, hogy az akkori kormány bele akar szólni a fiatalok pályaválasztási terveibe.
Ja, és ugye: [link]
Már ideje volt. Jelenleg az egyetemeken van legalább 10 olyan szak, amihez nem tartozik munkalehetőség, hanem csak diplomás munkanélküliség. Ezeket a szakokat ki sem szabadott volna találni, az ilyen diplomákkal az ember kitörölheti a seggét.
Amúgy így is akik az egyetemekre bekerülnek, 80%-uk nem oda való, csak időhuzásból jelentkeztek oda. Remélem, most végetvetnek ennek.
"Már ideje volt. Jelenleg az egyetemeken van legalább 10 olyan szak, amihez nem tartozik munkalehetőség, hanem csak diplomás munkanélküliség. Ezeket a szakokat ki sem szabadott volna találni, az ilyen diplomákkal az ember kitörölheti a seggét."
- Egyetlen szak sem ad munkát. De kíváncsi volnék, Te mely szakokra gondolsz
"Amúgy így is akik az egyetemekre bekerülnek, 80%-uk nem oda való, csak időhuzásból jelentkeztek oda. Remélem, most végetvetnek ennek."
Igen, ez régen is így volt. Nézd meg, hány politikus végezte egy a jogász szakot, aztán hány praktizált közülük.
Tudod, ez semmivel sem lehet kiszűrni. Hiába volt nekem annak idején pontos elképzelésem arról, mit szeretnék kezdeni a szakommal, ha a többieknek magasabb volt a pontszámuk, akkor őket vették volna fel, még ha f*ngjuk sincs, mit kezdenek az egésszel.
"- Egyetlen szak sem ad munkát. De kíváncsi volnék, Te mely szakokra gondolsz "
-Akkor fogalmazzunk úgy, hogy olyan szak, amely elvégzése (és diploma) után az elhelyezkedés szinte lehetetlen.
Ilyen szakok pl: kommunikáció-médiatudomány; klasszika-filológia; romológia; andragógia; művelődésszervező; bölcsészet-kar; nemzetközi tanulmányok; turizmus-vendéglátás; idegenforgalom; esztétika;
Kb ezek.
"Amúgy így is akik az egyetemekre bekerülnek, 80%-uk nem oda való, csak időhuzásból jelentkeztek oda. Remélem, most végetvetnek ennek."
Igen, ez régen is így volt. Nézd meg, hány politikus végezte egy a jogász szakot, aztán hány praktizált közülük.
Elég baj. Ezért is tart az ország ott, ahol.
Régen azért más volt, nem volt ennyi érettségivel rendelkező ostoba. Most akinek érettségije van 50%-a elmegy egyetemre. És az általam említett szakokra általában azért mennek, hogy huzzák az időt. Halvány elképzelésük sincs a jövőjükről.
Tehát ostobákkal van tele az egyetem. A rendszerváltás előtt jó ha az érettségizők (5-10)%-a ment egyetemre. Persze, aki diplomát szerzett, annak keményen meg kellett küzdenie érte. (Az értelmes szakokon ez ma is így van).
Ezenkívül nem volt ilyen sok hallasztási lehetőség sem.
Összeségében a helyzet az, hogy az egyetemisták megoszthatóak egy jó 40/60 %-os arányban. 40% tartozik a hasznos, tanulás befektetését igénylő szakok közé, 60%- a pedig selejt, könnyen szerezhető diplomával, de nagy valószínűséggel a jövőben munkanélküliséggel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!