Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted el van ismerve...

Szerinted el van ismerve Magyarországon a pedagógusok munkája?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Egyáltalán nem.
2010. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De sajnos rengetek pedagógus van, akinek nem ebben a szakmában kéne foglalatoskodni... az én tanáraim között is több ilyen van, de vannak kifejezetten jó tanárok is. Azok meg nem hiszem hogy megkapják a kellő tiszteletet, pedig nem ártana..
2010. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
miért ne lenne?
2010. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

sztem sincsenek megbecsülve,épp ezt volt a téma a mai metropolban is...

1.nincsen kellő tisztelet a diákoktól

2.nem kapnak elég fizetést

3.ahogy előttem is mondták nem mindenkinek pedagógusnak kéne lennie

2010. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem, és félelmetesen sok a dilettáns. Fűszálat sem adnék a kezükbe, nem hogy gyereket rábízni napi 8 órában! Vannak rendes tanárok is, de nagyon kevesen. Nekik nemcsak az életcél nélküli diákokkal, hanem a kétszínű kolégákkal is szembe kell nézniük.
2010. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%
Hát persze! Havi 84000 Ft-al és rendszeres gyomorgörccsel...
2010. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Havi 84.000 Ft? Ezt honnan veszed? Az olyan minimálbér szinten van. Én azért ezt kétlem, hogy ennyit keresnének.... vagy lehet, hogy rosszul tudom, világosíts fel, ha így van.
2010. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

pályakezdőként lehet hogy 84 ezret sem kapnak....aztán persze növekszik, ha jól tudom pár évente 3 ezer FT BRUTTÓVAL...arról nem is beszélve, hogy manapség divat kereset alapján megítélni, ki mennyire sikeres, így asztán nemhogy anyagilag, de társadalmilag sincsenek megfizetve....ezért is van, hogy akik megfelelő kompetenciákkel rendelkeznek, ma már nagyon ritkán választják ezt a szkmát, és valóban felhigult

mélységesen tisztelem azokat a pedagógusokat, akiknek ez egy hivatás, és azért döntenek mellette mert tényleg ez az álmuk (igaz sokszor az idősebb korosztályból kerülnek ki, de szerencsére akad néhány fiatal is)

2010. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
51%
A MAI VILÁGBAN,AZ MEGY TANÁRNAK ,AKIT NEM VESZNEK FEL MÁR SEHOVA SE.TISZTELET A KIVÉTELEKNEK!
2010. nov. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a megbecsülés hiánya a szülőktől ered. Ők azok, akik nem támogatják a megfelelő munkát. Ha valamiért rossz jegyet kap, a drága ártatlan diák, akkor az a tanár hibája, ha fegyelmezetlen, akkor az szintén a tanár hibája.

A fizetésről pedig ne is beszéljünk, de ha valaki tudni szeretné a kezdő tanár fizetését, akkor tekintse meg a közalkalmazotti bértáblát.

[link]

Egy egyetemi végzettségű kezdő tanár fizetése bruttó 129 500 FT.

Döntse el mindenki maga, hogy ez megfelelő fizetés-e vagy sem.

Egy pedagógus, aki nem azért választotta ezt a pályát, mert máshova nem vették fel.

2010. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!