Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted el van ismerve...

Szerinted el van ismerve Magyarországon a pedagógusok munkája?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 18:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%

A szabadságot csak a szünetekben veheti ki egy tanár, nem pedig amikor akarja. Nincs egész nyáron otthon, van plusz szabadsága egy más munkakörhöz képest, mégpedig 26 nap, ami nem fedezi a szüneteket.

A diákok csak azt látják, hogy a tanár megtartja az órát, de azt amilyen munkát még mellette végez azt nem. Napi szinten a nyolc óráját minimum ledolgozza a tanár is, épp úgy ahogy bárki más. Szóval nem lógnak egész nap a tanárok, ez egy elég nagy félreértés.

Természetesen lehet hibáztatni a tanárokat a diákok fegyelmezetlenségéért, a tanárok kezében semmilyen eszköz nincs amivel a diákokat kordában tarthatnák. Amit a diák akar azt megteszi az órán, következmények nélkül. Ez biztosan nem helyes így. A tanár akármennyire felkelti az érdeklődést, motivál, bármit tesz biztosan lesz egy-két olyan tanuló aki nem akar majd dolgozni. Így ők nem dolgoznak rendetlenkednek, és ezt nem lehet megfékezni. A Tisztelt szülők pedig mindig mindenért a tanárt hibáztatják. Ha egy aranyos, kedves tisztelettudó diák elfelejtett iskolába menni, azért is a tanár a hibás, ugyan már miért irat dolgozatot.

A tiszteletet megadása nem ott kezdődik, hogy a tanár tisztelje a diákot, és akkor talán a diák is megtiszteli a tanárt. Ez szerintem rossz felfogás. A gyerekek tisztelik a szüleiket, idő

2010. nov. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

idősebbeket.

A diákoknak is sok helyen kell megfelelnie én ezt nem kétlem. A tanulás azért fontos, hogy a későbbiekben legyen lehetőség a választásra, hogy mit szeretne kezdeni az életben. Ahhoz, hogy a tudás meglegyen, tanulni kell, és ezt nem kényszernek kell érezni.

Az érettségi követelményeket központilag határozzák meg.

Az olyan diákok akik ennyire túlterheltnek érzik magukat, forduljanak a minisztériumhoz, terheik csökkentésére.

Legelőször pedig gondoljanak bele, hogy ha egy diáknak az tanulmányai során legalább 50 tanárral találkozik, és a tanárok közül 1 szimpatikus neki, akkor ott lehet a diákkal is van valami baj.

2010. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
35%

Na, szóval... ha már annyira el vagytok szállva ettől a témától, megsúgom, hogy nem pályakezdő tanárként sajnos csak fél státuszom van, amire -kapaszkodj!!!!- nettó 37.480 forintot kapok!

Akkor most kérek szépen olyan hozzászólásokat, hogy nem kell ezeknek a marháknak több fizetés!!! Hát, végül is tényleg nem... Annyira jól meg lehet élni ebből egy kisgyerekkel... köszi... nézz magadba! Nem azért tanultam 17 évet, hogy havi 37 és fél ezret keressek egy nyomorult diplomával a zsebemben!!!!!!!!!!!!!!! És engem senki ne hasonlítson össze a gyári melóssal -a félreértések elkerülése végett- akit nem leszólok, és nem nézem le, rájuk is szükség van, de attól én még egy diplomával több, és jó néhány ezer forinttal kevesebb vagyok. Sajnos.

És amúgy meg ÉN vagyok az, aki megtanítja az alapvető dolgokat a TE gyerekednek, és nem fordítva. Tehát, ha én veszem a fáradtságot, és felkészülök arra a nyomorult órára, hogy a drága gyereknek érdekesen tudjam leadni az anyagot- mert nem mellékesen nagyon nem mindegy, hogy hogyan adod át, amikor a 8.-os szülőjének spórolni akarok, nem rendelem meg a tankönyvet, inkább helyette egész augusztusban power point-ban megcsinálom az anyagot, és amikor levetítem, akkor a 14 éves nagyon okos annyit reagál, hogy: "Nézd má'! Potyognak a betűk...-, szóval akkor ne tessék senkinek lehúzni a tanár munkáját.

Amúgy 1 hónap szabink van összesen, amit kötelezően nyáron kapunk meg, mivel június 30-ig ügyeletben bent kell lenni az iskolában, augusztus első hetétől szintén. Tehát mindenkitől elnézést, hogy nekünk ez így működik....... és bocs, hogy csak ennyit keresünk.......

2010. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
45%
Csak az összefüggés nem jó: Nem azért van kikészülve, mert tanár, hanem azért tanár, mert ki van készülve, és másra nem jó. A tanár nem betanított munkás, minden évben ugyanazt adja?! A diákoknak 5 érettségi tárgy van, és 4 évig tanulják, a tanár meg jó ha 2-t tud, és több tíz évig ugyanazt nyomja. Persze nem ez lenne a dolga...
2010. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%

Kedves utolsó! A tanár nem betanított munkás. Sokrétű a munkája. Csak a diákok ezt nem látják. A jó tanár minden évben a csoportjának megfelelően adja le az anyagot.

Az nagy hülyeség, hogy azért tanár mert másra nem jó. Lehet, hogy a tanárképző főiskolát sokan elvégzik, mert máshova nem vették fel, de ezek nagy része nem lesz tanár. Aki tanár lesz, azért lesz az, mert azt akarja csinálni, egyéb esetben egy-két év után elhagyja a pályát.

Én matek-fizika szakos vagyok, és elhiheted, hogy ha mást szeretnék csinálni, akkor elmennék máshova.

2010. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
32%
"A jó tanár minden évben a csoportjának megfelelően adja le az anyagot." A jó tanár az kb. 2%. Az csak természetes, hogy mindenki azt hiszi magáról hogy beletartozik. Persze aki nagyon erőlteti, az valószínűleg azért szenved, mert látja hogy nem...
2010. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem, hogy ha nem is egy, elismert szaktekintély szerint alkalmas vagyok a pedagógus pályára, akkor te ezt megkérdőjelezhetnéd.
2010. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

Szerintem túl van misztifikákva a tanári szakma.Nem munka kellene,hogy legyen,hanem hivatás.A régi öregeknél így volt.Ők még tényleg tanítottak(a mostaniaknál tisztelet a kivételnek).A maiak,meg baromi büszkék a diplomájukra,ami mögött baromi kevés valós tudás áll.Ráadásul dolgoznak egy évben 180-200 napot,napi max.8 órában.Bármelyik melós,aki nem állami cégnél van és nem közalkalmazott,ennél sokkal többet dolgozik a munkanapok számát tekinve és a mapi munkaidőt nézva is,nem sokkal több pénzért.

Itt 1-2 hozzászólást olvasva újra bebizonyosodott számomra,hogy a diplomával nem mindig jár ész,csak jókora arc.

2011. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Tavaly ősszel szóbeszéd volt, hogy bevezetik tanári szakokon az alkalmassági vizsgát. A reakció nagy felháborodás volt a hallgatók és a jelentkezők részéről egyaránt.

Akkor most mi volna jó: ha bárki bekerülhet tanári szakra, vagy csak az, aki tényleg odavaló?

2011. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Magyarországi viszonylatban ritka kiváltságos helyzetben vannak a pedagógusok. Más munkavállalókkal szemben Őket senki nem ellenőrzi, büntetlenül keseríthetik meg gyerekek, családok életét. A pedagógusok nyári fizetéséért ki dolgozik meg? Nem Ők azt tudjuk, mégis többszörösét kapják, mint azok akik nyáron is nyomják az igát. Sokkal teljesebb életet élhetnek mint mások, hiszen az estéjük a hétvégéjük is szabad, külön órát adhatnak, gyerekükkel együtt lehetnek stb. Aki sír, attól el kell venni! A túlkapásra hajlamos pedagógusok olyanok mint a halál nincs ellenük orvosság. A társadalomnak nagy teher a pedagógusok eltartása és elviselése.
2012. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!