Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit képzel a kormány magáról?...

Mit képzel a kormány magáról? (Heti 5 testnevelés)

Figyelt kérdés

Nagyon értelmes dolog mondhatom!

8.osztályban minden nap 7 órám volt és 2 db testnevelés óra.

Mivel a kormány felemelte a testnevelés órák számát 5db ra, így kb 17 órára érek haza hullafáradtan, és utána még kell menni edzésre,zenére és olyan 19-20 óra körül nekikezdhetek tanulni. Ebben mi a jó? Valaki magyarázza el nekem...


2012. aug. 5. 15:14
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy jó ötlet a kormánytól!
2012. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy engem ez már rég nem érint, szerintem biztos gyógytesis lennék, időszakosan kisebb eü. problémáim vannak, amik nem mindig tennének lehetővé heti 5 óra tesizést. Meg nem is hiányozna, hogy mindennap megtámadjanak az öltözőben, ki tudja milyen osztálytársaim lennének a mai deszegregált (?) iskolai közösségekben.
2012. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy akik heti 1-2 alkalomhoz vannak hozzászokva az iskolában, nem biztos hogy jót tesz nekik ha átmenet nélkül emelik nekik heti 5-re. Az elsősöknek nyilván könnyű lesz a megszokás.
2012. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 webnyelv ***** válasza:

Részben értelmetlen kiadás lehet a tesitanároknak még többet fizetni a több óráért.

Anno a mi tesitanárunk 2 éven keresztül az órák nagy részén bent sem volt, 45 percből összesen 5 percet láttuk. Ezért még a pénzt is zsebre vágta. Ennyit bárki meg tud tenni, hogy óra elején elmondja, hogy ki lehet menni focizni, és fizetni sem kéne érte neki. A másik, hogy amikor véletlenül éppen bent volt órán, akkor sem megszerettette, hanem megutáltatta a mozgást.

Biztos vannak lelkiismeretes és szakmailag jó tesitanárok is, de mivel nagyon sok, aki pedagógiailag és emberileg is érzéketlen az oktatáshoz, nagyon sok pénz a semmibe menne el.

Inkább tegyenek kötelezővé egy szabadon választható sportot, a tanuló elmegy pl. úszni, teniszezni, vagy ahova akar, ott pedig adnak róla papírt. Én is tesiórákon kívül ismertem meg a mozgás örömét.


A kérdező említi az edzést. Szerintem ez is elismertethető lehetne a kötelező mozgás részeként.


Egyébként elég értelmetlen, hogy azokba is beleerőltetik a mozgást, akiknek annyira nem erősségük a sport, közben meg a zenei és egyéb művészeti képességük parlagon hever, mert az énektanítás is kb. a nullával volt egyenlő az én időmben. Én teljesen magánúton zenélgettem gimis koromban, azóta is zenélgetek, amiről az énektanáromnak fogalma sem volt, de valószínűleg nem is érdekelte volna, mert a sok utazgatás, hangversenyek, stb. mellett nem hiszem, hogy ilyenre ideje lett volna. Magánúton közben otthon nyelveket is tanultam, és végül ezekből a nyelvekből tanultam tovább és lettem nyelvtanár. Namármost, ha a lüke mozgáskötelezettségükkel ezektől elvették volna az időmet, nagyon dühös lettem volna.


Szóval, amíg a testnevelés- és ének-zene oktatás egy csődtömeg és ezeknek a pedagógusoknak egy része is (közben ki tudja, milyen sport- vagy művészeti tehetség lappang egy tanulóban), addig nem kéne semmit bevezetnie a kormánynak, majd a tanuló képzi magát ott, ahol tehetséget érez magában, ha már a pedagógusok nagy része (és hozzáteszem, a szülők egy része is) képtelen ehhez hozzájárulni, miközben zsebre teszi a fizetését.

2012. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Kb azt érik el ezzel hogy rengeteg gyerek trükközni fog, vagy elmegy orvosi igazolásért a háziorvoshoz, vagy pedig ki íratja magát úszásra...ott meg megbeszéli a tanárnővel a dolgokat oszt szevasz tavasz.

Szóval ennek sok értelme nincsen, ha valamilyen motiváló erőt adnának, vagy rendezvényeket szerveznének Magyarországon és nem csak focit meg stadionlátogatást...akkor talán érdekelné is a sport az iskolásokat.


Magyar ember mindig feltalálja magát.

2016. jan. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
"Isteni" ötlet a külföldnek életerős, egészséges fiatalokat képeznie a kormánynak. Mert a nagy részük úgy is ki fog vándorolni nyugatra, nem a hazai GDP-t gyarapítják majd a "fölös" energiáikkal.
2016. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!