Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit képzel a kormány magáról?...

Mit képzel a kormány magáról? (Heti 5 testnevelés)

Figyelt kérdés

Nagyon értelmes dolog mondhatom!

8.osztályban minden nap 7 órám volt és 2 db testnevelés óra.

Mivel a kormány felemelte a testnevelés órák számát 5db ra, így kb 17 órára érek haza hullafáradtan, és utána még kell menni edzésre,zenére és olyan 19-20 óra körül nekikezdhetek tanulni. Ebben mi a jó? Valaki magyarázza el nekem...


2012. aug. 5. 15:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
95%
Meg lehet élni, de nem a heti 5 tesi órán múlik.
2012. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
5%
nem tudom mit pattogsz itt. 9. osztály légyfing, semmi az egész. ha már most háborogsz ilyen sz.rságon... h akarsz majd egyetemre menni?
2012. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Felnőtt fejjel könnyű mondani :)
2012. aug. 5. 15:39
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok. én is ugyan azt éltem át mint te.
2012. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
42%

Nem megélni kell belőle bakker. Mozgás kell és kész. Azért, mert egészséges. És nem lesz ennyi kis zsírdisznó.

Tetszik vagy nem, így jártál.

2012. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
30%
nem lesz az olyan szörnyű,nem a bordásfalon fogtok sz*pni egész héten,inkább játékkal fog telni heti 4 óra.gondolok itt focira,kosárlabdára,kidobóra stb.a maradék 1 óra meg a rendes eredeti tanmenet szerint megy majd :D nem kell besz@rni :) belehalni senki nem fog egy kis labdajátékba,
2012. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
En a celjat ertem, tenyleg sok a tulsulyos, de nagyon sok iskolarol tudok, ahol ez kivitelezhetetlen. Nalunk pl. 1 tesiterem volt gimiben, es 6 osztaly egy evfolyamon. Sokszor telen is kikuldtek futni a hoba, mert a terem foglalt volt. Heti otszor ezt lehetetlen megoldani. (raadasul visszajara fordul, egeszseg helyett, tudogyulladast kapsz)
2012. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan mondom, minden iskola hívja már meg egy látogatásra a drágakedvesédesaranyosnekünkjótakaró politikusokat, és mutassák meg, hogy évfolyamonként 3-4-5 osztálynak hogyan osztják be a testnevelőtermet minden napra... Az, hogy valaki elhízik-e vagy nem, k****a nem a testnevelésórákon múlik. Lehet, hogy vannak olyan iskolák, ahol van értelme a tesiórának, de a legtöbb helyen nincs, ennyi embert egyszerre nem is lehet hasznosan megmozgatni. Aki akar mozogni, az talál rá módot. Hiába állítod be a szerencsétlen gyerekeket heti ötször pl. kosarazni, ha szívből gyűlöli. Arra jó, hogy még jobban megutálja, és ezek után nem is fog energiát fordítani arra, hogy keressen egy olyan mozgásformát, ami örömmel tölti el. Vagy akkor legalább ne osztályozzák a testnevelést, mert ennél nagyobb nonszensz kevés van az oktatási rendszerünkben!
2012. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam volna, hogy lenne minden nap iskola előtt egy 15-20 perc kötelező torna. Nem olyan, hogy megizzadjanak a gyerekek,csak hogy valamennyire felkeljenek és ne félkómásan kezdjék a napot. Én nem vagyok egy sportember. Most fogok menni 11.-be. Eddig busszal jártam kb 20 perc az út volt, hogy aludtam a buszon, meg suliba is fáradt voltam. Kaptam egy bicajt és ha olyan az idő biciklivel járok és midnig jókedvűen kezdem azóta az iskolát szivesebben ülök bent akár 7-8 órát is.

Viszont én sem értek egyet a heti 5 tesiórával, mert nem jó az, hogy a gyerekek mindig megizzadnak meg később érnek haza. Nekem heti 3 tesi volt és mégis volt az osztályba elég sok kövér gyerek jómagam sem voltam épp vékony. Szerintem attól, hogy kettővel több lett volna a tesiórám nem leszek vékonyabb, mert az tanárfüggő is, hogy ki mit csináltat a gyerekekkel.

2012. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
33%

"Viszont én sem értek egyet a heti 5 tesiórával, mert nem jó az, hogy a gyerekek mindig megizzadnak"


mi benne a nem jó?! most mond meg konkrétan milyen egészségügyi baja lehet tőle ha leizzad?

én tesitagozatos áltsuliba jártam, vagyis heti 5 tesi volt. minden nap megizzadtunk (és nem kicsit, mert nálunk nem lötyögés volt 1 tesióra, meg nem is labdázás/tollasozás). nem volt tisztálkodási lehetőség tesi után (nem volt idő), mégis még a 7 éves elsősök is kibírták, közben nekik még 4ig ott kellett bent ülni. senkinek semmi baja nem volt tőle.

2012. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!