Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit képzel a kormány magáról?...

Mit képzel a kormány magáról? (Heti 5 testnevelés)

Figyelt kérdés

Nagyon értelmes dolog mondhatom!

8.osztályban minden nap 7 órám volt és 2 db testnevelés óra.

Mivel a kormány felemelte a testnevelés órák számát 5db ra, így kb 17 órára érek haza hullafáradtan, és utána még kell menni edzésre,zenére és olyan 19-20 óra körül nekikezdhetek tanulni. Ebben mi a jó? Valaki magyarázza el nekem...


2012. aug. 5. 15:14
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy nem minden ember ugyan olyan képességű, a tesitanárok között is van olyan akit még kutyát sétáltatni se engednék. Így ez egy baromi átgondolatlan hülyeség volt a kormány részéről szerintem.

Nekem a kedvenc tesitanárom pl szart a tanmenetre, minden órán olyan saját súlyos feladatokat csináltatott velünk amitől jobb lett a tartásunk, nagyobb lett az állóképességünk. Ezt kb minden tanár meg tudná csinálni ÉS MINDEN EGYES DIÁK IS LEGYEN KÖVÉT, FÉLÉNK, VÉKONY, NŐ VAGY AKÁR GYEREK is!


A szakértelmet igénylő sportokat meg délutáni foglalkozás keretében nyomatni kéne, oda mehetne a szertona, úszás, foci, akár pingpong. És a gyerek kiválasztaná a neki legmegfelelőbbet. Attól hogy heti 5 tesi órát fog végigszenvedni még nem lesz jobb semmiben, és már alapból hülyeség, mivel ha végiggondoljuk hogy egy fejlődő szervezetet 2-3 naponta lehet 100% osan leterhelni, már nincs értelme a pihenős játszós óráknak.


De pl egy ritka büdös embernek is jobb az úszás mint sport mint a tesi órák, próbáljatok meg egy büdös ember mellett, hullafáradtan a matekra koncentrálni. :D

2012. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Így hogy már túl vagyok rajta azt mondom, nem baj ez, ha még nem lennék túl rajta én is hőbörögnék. :D

Nekem anno 3 tesi volt, 1 dupla meg 1 szimpla. Nagy volt az iskola ezért bérelniük kellet egy külön edző termet. Egyik hónapban mi mentünk oda tesire, másik hónapban akikkel ütközött a tesink. Nagyon aranyos tanárunk volt, sose szemétkedet. Realitástól elhatárolódva ha mondjuk van egy évbe 100 tesi, akkor nekünk abból max. 15 volt amin tananyagot nyomatott, a többin azt csináltunk amit akartunk, értem ez alatt foci, kosár, röpi meg miegymás.

Mozgás és egészség szempontjából jó a heti 5-öt, de másfelől meg egyrészt rohadtul le tudja fárasztani az embert, meg aztán valóban nem kellemes órákat büdösen, büdös emberek között végig tanulni. Lényegében szerintem jó a több mozgás, de nem így kellene kivitelezni.

(Amúgy ha itt tartunk lehetne emelni a lényegi órákon is, már-már vicces, hogy egy 1000 fős iskolában 2 tanár nem agyon feszülve intézi a fizika órákat. És akkor azoknak is a fele azzal telik el, hogy a tanár próbál rendet teremteni, mert rengeteg az értelmi fogyatékos, értelmi nyomorult, semmirekellő mocsok akik nem tudnak nem ugatni 45 percen keresztül.)

2012. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%

"rohadtul le tudja fárasztani az embert"


az ilyen gondolkodást nem értem, de tényleg. egy tesiórát 3 napig tart kipihenni vagy mi? (mert heti 2 tesióránál ez történik). még aki kondizik az sem pihen 3 napot két edzés között (pedig az jóval megterhelőbb mint egy tesióra)

meg ez a büdösség...ha valaki normálisan használ dezodort (esténként fürdés után), nem fog bűzleni.

2012. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen rendben van. Igen is mozogjanak a fiatalok, fáradjanak mert tele vannak energiával és csak az utcán randalíroznak meg rongálnak mindent. Teljesen egyet értek ezzel a döntéssel. Nekem van egy lányom és már most sír hogy jaj mi lesz vele heti 5 tesi és így akár 8 órája is lehet. Most megy 7. osztályba. Én mondtam neki hogy ki fogod bírni mert legalább nem jössz haza korábban, ebédre betudom fizetni őt, arra meg kell hogy adjanak időt, rá. Én nem szeretem ha a lányom minden nap hazajön olyan 2 óra körül és itthon ül egész nap egyedül a gép vagy a tv előtt. Semmi mozgást nem akar csinálni és sajnos már sokat is hízott el, igaz még nem nagyon könnyebben le lehet így adni. Mondhat bárki bármit, de igen is lehet ettől fogyni jó idő kérdése mert kondiban lesznek a gyerekek, nem fognak szenvedni egy nagyobb lépcsőzéstől vagy egy nagyobb sétától sem. És legalább hétköznap nem a kocsmába fognak ülni főleg a 15 év körüliek hanem vagy otthon tanulnak és pihennek vagy ki9nt a focipályán lesznek mert megjönne kedvük a sportolásra. A lányom osztályfőnöke már küldött egy körlevelet nem is olyan régen, hogy ezt meg ezt fogják kérni, abba a suliba sosem kellett vinni semmilyen kötelező felszerelést vagy egyenruhát mindenki abba mozoghatott amibe akart lényeg hogy váltó ruha legyen, és totál beizzadtak a melegítőbe mert vagy csináltak valamit intenzíven vagy semmit. Most kötelezővé tették a tornadresszt amit jogosnak tartok mert végre nem réteges ruha lesz rajtuk hanem egy vékony valami ami takar, könnyebb benne mozogni jobban elpárolog az izzadtság belőle, és végre fognak is annyit mozogni akkor meg úgysem fognak fázni. Plusz még tisztálkodási csomagot is kell összeraknunk nekik, mert majd zuhanyzásra is lesz lehetőségük.

Szerintem ne sírjatok tudom hogy rossz lesz, de ki lehet bírni, és kell a mozgás a mai fiataloknak akár kövérek akár nem!!!! Még a vékonyak is nagyon puhányak, és igen is azok is lehetnek betegek 0 izomzattal.

És különben is senki ne sírjon hogy késő ér haza a testneveléstől csak testileg lesz fáradt de agyilag még tud koncentrálni a tanulni valókra, akinek meg több óra az utazás az menjen kollégiumba én odajártam, ki bírtam mert muszáj volt akkor még fele annyira nem volt jó a tömegközlekedés mint most, kevesebb járat volt, többet is tudtam ott pihenni mert a sporttal nem lesz az hogy ott randalíroznak hanem időben lefekszenek alszanak felkelnek, reggeli és iskola, nem borzasztó a kollégium ott is csak azért vannak panaszok mert nem fáradnak el, ennyi.

2012. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

08:43


"jó a heti 5-öt, de másfelől"

Ha ezt is elolvastad, akkor az első kérdésedet nem értem.

Tesi óra alatt nem pillangó hessegetésre gondolok. Előző nap meg egy kis dezodor miatt nem lesz büdös az aki 40 fokban 5 iskolakört letol? (Amúgy meg ha ez így is van szerinted, egy teszem azt kőműves osztályban a 30 gyerek közül egyik se lesz büdös?) Nálunk volt konditerem is, nem tudom ez mennyire népszerű a sulik között, mint írtad megterhelő az is. Egy komoly tesi óra pedig igenis levesz az emberből rendesen.

2012. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"egy kis dezodor miatt nem lesz büdös az aki 40 fokban 5 iskolakört letol"


1. aki normálisan használja a dezodort képzeld nem lesz büdös

2. nem egész évben kell 40 fokban tesizni

3. nem minden tesin fognak 5 iskolakört futni

2012. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

1. nyakamat rá, hogy nem használ a 10%-nál több ember dezodort.

2. Egy normális testnevelés órától akkor is megizzad.

3. Lehet bent is futni annyit.

2012. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

1. az már akk az ő bajuk.

2. még mindig ott a dezodor

3. nincs olyan iskola ahol MINDEN tesiórán (egész órán!) csak futnak

2012. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Azt lehet már tudni, hogy melyik évfolyamon vezetik be? Bocsi ha már valaki írta.
2012. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 webnyelv ***** válasza:
Ennek talán akkor lehetne értelme, ha csak normális tesitanárok lennének, de így még jobban meg fogják utáltatni a gyerekekkel.
2012. aug. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!