Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem nem a csürhének...

Az egyetem nem a csürhének való! Vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt komoly dolognak számított ha valaki egyetemre ment. Ma meg más alapvető. Ki van persze zárva hogy ennyi okos ember lett hirtelen az országban. Gondolok itt jó pár felsőoktatási intézményre amely sok milliárdba kerülnek az országnak. Minek tartja fenn az állam ezeket az iskolákat. Ekkora hiány nincsen a diplomásokból hogy minden jött-ment kapjon egyet.
2012. jan. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:

Hoffman Rózsa egy idióta maradi politikus.Nincsen normális párt sem aki rendet tenne.

Fidesz?Tapasztaljuk....

Mszp?Tapasztaltuk...

Jobbik?Konzervatív , gyöpös , szűk látókörű

Lmp? Az meg mi?


Teljesen új oktatási rendszer kellene.Meg az egész törvényekből új berendezés.

2012. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
értem, tehát ha belátod, hogy minden totálisan túl van telítve, mit javasolsz? elmondod? dögöljek meg 21 évesen?
2012. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
A cukrász is nehezen kap állást.Nem rég egy cukrász ismerősöm kereset állást és kénytelen volt Ausztriába járni mivel itt nem kellett sehova sem.
2012. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
"valahogy átrugdossa magát". szerinted azért lettem fodrász, mert segghülye vagyok?:D
2012. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
De a hegesztők is , villanyszerelők is.Na meg vállalkozáshoz nincs mindenkinek pénze és az is benne van a pakliban hogy az vagy megy vagy nem.Szóval ugyanúgy a szakmunkások és a diplomások is sz@rban vannak.Egyetlen lehetőség, külföld!
2012. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:

Na végül is nekem aztán már mindegy mi lesz veletek. Nekem nincs gyerekem, valószínű hogy nem is lesz. Van egy rendes munkám, és remélem még sokáig meg is fog maradni. Én inkább csak figyelmeztetésnek szánom, hogy nem minden arany ami fénylik - ahogy szokták mondani.


Különben azért nyugodtan folytathatjuk a beszélgetést.

2012. jan. 13. 20:40
 57/69 anonim ***** válasza:
újra kérdezem. Mit javasolsz? Jobb is, hogy nincs gyereked ilyen mentalitással, már ne is haragudj.
2012. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a kérdezőnek, hogy már az állam csak a pénzt látja a felsőoktatásba. Én nem tartom fairnek a jelenlegi helyzetet, hogy a diákok, akik tényleg felsőoktatásba akarnak kerülni, és végigtanulták a 4 évet gimibe, és esetleg nyelvvizsgájuk van, és a régi rendszer szerint simán felvennék őket az adott szakra DE, most lehet hogy szín ötös az illető, 480 pontja van, de akkor sem biztos hogy felveszik, holott lehet tényleg okos, és jó képességű! Na és ilyenkor mivan? Hát menjen fizetősre az állam szerint! Ahol két esélye van, vagy a szülők fizetik neki a több százezres tandíjat, ha szegények a szülők akkor bukta, akkor felveszi a diákhitelt, amivel szépen eladósodik. Ezzel szemben a butábbak, akik kettesre érettségiznek, simán bekerülhetnek, ha rendelkeznek gazdag szülőkkel... Viszont ott a másik oldal, akiket anno minimum pontokkal vettek fel államilagtámogatottra, és az illető a 3 éves képzést, már 6. éve végzi, végig bulizza az egyetemi éveit, és még mindig államis, azért mert a minimum kreditet ami annyi hogy egy év alatt min 15 kredite legyen meg összeszedte! Azt gondolom nem lehet itt igazságot találni, a most helyzet a ló másik oldala, azt gondolom, hogy a régi helyzet, és a mostani radikális átalakítás között kellett volna arányosságot kialakítani.

Ma már mindenkiből sok van (kivéve orvos), de aki valóban tanult az egyetem alatt, és nem csak kettes-hármasra pályázott, annak jó állása van és nem lehet csürhének nevezni, aki meg magyarán szar, az kipereg idő előtt, vagy megfelelő állást nem talál úgy sem. Kell a diploma, akinek lehetősége van tanuljon, mert nagyobb eséllyel indul ha munkát akar találni! Mindegy mit tanul (tanulhat akár művészettörténetet is, ha érti, és imádja, és kiemelkedik), ha teljes odaadással tanul, és kiemelkedő azon a területen amiből tanul.... Olyan jó tanulóról (legyen bármi, fodrász, hegesztő, jogász, közgazdász, nyelvtanár), még nem hallottam aki nem talált volna állást. Ezzel szemben a gyengébbeknek akik kettessel toltak végig egy egyetemet, vagy egy fodrász vizsgájuk épp hogy meglett, annak nem lesz állása, vagy nehezebben talál.

2012. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Nem azért lettél fodrász! :)


De sajnos a többség az tényleg csak átrugdossa magát, most éppen nem a fodrász szakmáról beszélek( bevallom nem igazán ismerem ), hanem úgy általában.

2012. jan. 13. 20:43
 60/69 anonim ***** válasza:
Nézd, én jogot hallgatok, két részre oszlik a társaság: egyik fele a fizetős, aki anyuci pénzét tolja, plázákba jár, megbukik vizsgán, ha mákja van akkor sikerül neki, a másik fele pedig az aki keményen tanul, aki TDKzik, aki részt vesz konferenciákon, rendezvényeken. A plázacicák-alfahímek kiperegnek, és ki marad?:) Az aki tanul, nekik lesz állás, a másik felének nem valószínű (már ha el tudják végezni). Azt hiszem ugyanez igaz minden egyetemi szakra, és minden szakmára.
2012. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!