Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem nem a csürhének...

Az egyetem nem a csürhének való! Vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt komoly dolognak számított ha valaki egyetemre ment. Ma meg más alapvető. Ki van persze zárva hogy ennyi okos ember lett hirtelen az országban. Gondolok itt jó pár felsőoktatási intézményre amely sok milliárdba kerülnek az országnak. Minek tartja fenn az állam ezeket az iskolákat. Ekkora hiány nincsen a diplomásokból hogy minden jött-ment kapjon egyet.
2012. jan. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
te mit végeztél? és azt tudod, hogy hány cukrászt képeznek egy évben? hány kereskedelmist? hány fodrászt? hány festőt, hegesztőt? ennek is nézz utána, de vedd hozzá az összes privát okj-t. köszi.
2012. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 A kérdező kommentje:
Kiváncsian hallgatlak.
2012. jan. 13. 20:19
 43/69 anonim ***** válasza:
én pl fodrász vagyok, párhuzamosan 4 osztály volt, különböző tanrendekkel, esti, levelező, nappali, egyéni, stb, több évfolyamon. 1 éves és 3 éves képzés. csak azon a napom, amikor elvégeztem, csak abban az 1 iskolában kb 200 fodrász végzett. évközben kb harmadévente van inditás,és osztálytázás, ami évente további 300 okj-s fodársz. és ez EGY iskola. Csak Budapesten rengeteg iskola van, csak kisebb hírnévvel, ami kb évi 2000 pályán maradó fodrászt eredményez. Igaz, később nagy a lemorzsolódás, de máshol is. Ez egy példa, és egy olyan szakma, amihez mondjuk kézügyesség is kell, tehát vannak feltételei. Pontosan azért megyek egyetemre, mert ilyen sokan vagyunk, hogy minden utcában van 15 fodrász.
2012. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 A kérdező kommentje:

BME - mérnök informatika.


Ha egy kicsit is értenél a közgázhoz akkor tudhatnád hogy nem minden szakma tud ugyanannyi embert felszívni. Úgy gondolom a műszaki egy olyan hely amely nem sokkal kevesebb embert tudd befogadni mint pl. a kereskedelem. Tehát teljesen értelmetlen ennyit képezni belőlük. Ha mégis hiány van belőlük akkor is maximum fokozatosan szabadna növelni a keretszámot. Nem egyik napról a másikra megduplázni.

2012. jan. 13. 20:25
 45/69 A kérdező kommentje:
Elírtam. Tehát sokkal kevesebb embert.
2012. jan. 13. 20:26
 46/69 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy azért mentem, mert azonnal munkába kellett állnom, vagy elzavartak volna itthonról, hasonló mentalitású szülők, mint te. Auli mellett majd dolgozhatok, ahol tudok, miután csak a felszerelésem kb. félmisi volt, amit a borravalókból préseltem ki magamból, meg a házhozjárással. Az alapkészletemről nem is beszélve, ami a nyakamonmaradt.
2012. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
"Ha egy kicsit is értenél a közgázhoz" lol.
2012. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Csak az a gond hogy nem egyedül vagy ilyen helyzetben. Hanem a másik 1000 fodrász is megy egyetemre. Ki tudja hogyan de valahogy átrugdossa magát. Azt megint ugyanott vagytok ahonnan elindultatok. Na persze ez nem a te hibád (hanem az államé), valószínű hogy én is ugyanezt tenném. Ezt a Hofmann Rózsát vagy ki a tökömet azt akasszák már fel... Köszönöm
2012. jan. 13. 20:31
 49/69 A kérdező kommentje:

"Ha egy kicsit is értenél a közgázhoz" lol.

Ez meg mi?


Azt hiszem ez már egy chat topik lett.

2012. jan. 13. 20:32
 50/69 anonim ***** válasza:
és? a fodrászokkal Dunát lehet rekeszteni. Szakácsokkal, villanyszerelőkkel, kamionsofőrökkel, KERESKEDELMISEKKEL szintén. Áplolónők sem hajlandóak 65 ezerért szart takarítani 100 műszakban, amit meg is értek. Cukrászra is biztos szükség van, olyan számban, hogy már Magyarországnak diabéteszben kellene vergődnie. Cipész is biztos megáll a lábán, miután a deichmann és társai filléres cipőket vág utánad, csak vigyed. Varrónő is roppant elfoglalt lehet, mikor mindenki meg tud venni egy felsőt 200 ft-ért a newyorkerben, meg hasonló üzletekben.
2012. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!