Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem nem a csürhének...

Az egyetem nem a csürhének való! Vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt komoly dolognak számított ha valaki egyetemre ment. Ma meg más alapvető. Ki van persze zárva hogy ennyi okos ember lett hirtelen az országban. Gondolok itt jó pár felsőoktatási intézményre amely sok milliárdba kerülnek az országnak. Minek tartja fenn az állam ezeket az iskolákat. Ekkora hiány nincsen a diplomásokból hogy minden jött-ment kapjon egyet.
2012. jan. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyen alapon, a "csürhe" menne szakmunkásba és ott lenne túlképzés. Minden 2. ember lakatos meg szakács lenne, akkor szerinted nem lenne fölösleges képezni őket?

2. Legyél naprakész, ha már ócsárolni akarsz, mert csökkentették az egyetemi helyeket.

3. Kiktől vennéd el a leendő helyet? Orvosoktól vagy mérnököktől? Mert náluk sem csak álommegvalósító törekvésű emberek vannak. Persze tény BTK-s szakok 70%-a vicc, de itt nem is erről van szó.

4. Ha 80 %-kal kevesebb lenne az egyetemista, akkor aki nem ment, mit csinálna? Se munkahelye, se végzettsége, se függőben levő tanulmánya. Szép jövőkép.

5. Te sem sok egyetemet láttál, ha szerinted a hallgatók több kárt, mint hasznot hoznak az országnak.

2012. jan. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
6. A te adód elég elenyésző szerintem...
2012. jan. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
imádom ezeket az "én adóm"-os. képzeld el, 21 éves létemre annyi adót fizettem be, mint más kb egész életében, pontosan azért mert elmentem szakmát tanulni (eredjé dógozni kizsjányom), aztán kényszervállalkozásba fogtam, mert a szakmámban ez az elterjedt, aztán 2 évig dolgoztam INGYEN, mert mindent amit kerestem, befizettem az APEHNAK, a tb-be, meg az aktuális NYUGDIJASOKNAK!!! igen! hogy az a gyagyás nyugdijas vehessen kenyeret! fuj! az ÉN ADOM! ( mondhatod, hogy jár neki, nekem nem fog, mégis lelkiismeretesen befizettem. jaa, és a nyugdijpénztáramból is kiforgattak! ). A lényeg, hogy pontosan ezért megyek egyetemre. visszaszedem az ÉN ADÓMAT :D egyébként, mehetsz teis, ha annyira sajnálod az adódnak azt a kb 0,5%-át, ami ténylegesen a felsőoktatásba fektetődik. ha már elvégeztél valamit, mehetsz doktorira, de ne arra buzditsd már az embereket, hogy fejlődjenek visszafelé, mert idepisilek magam alá. pláne ne ilyen hihetetlenül idegesítő indokkal, mint az ÉN ADÓM :D hidd el 1000 idegesítőbb hely van a felsőoktatás előtt, ahová az adód kerül :D
2012. jan. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
"én adóm"-os embereket*
2012. jan. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az hogy bekerülhetett mindenki a felsőoktatásba, az csak egy dolog, hidd el, ugyanolyan erővel röppen ki a nem odavaló hallgató az egyetemről, amivel be is került. Sok ismerősöm és csoporttársam van aki nem képes normálisan letolni egy félévet, és minden vizsgát teljesíteni. Nos, az ilyeneknek nem is lesz meg a diploma, vagy ha meg is lesz, akkor óriási csúszással. És hogy "minden jött ment diplomát kap?" Hát már neharagudj, de aki végigcsinál egy normális képzést(mérnöki, jogász, gazdász, orvos, vagy btk nyelvszakok), leállamvizsgázik, szigorlatozik, gyakorlatra megy, én nem nevezném jöttmentnek... Vagy talán savanyú a szőlő?
2012. jan. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudtok aludni?
2012. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:

Elég összetett az a dolog.Nekem általánosban a szüleim mindig azt mondták hogyha nem tanulok kukás leszek , szakmunkás , lótenyésztő.Ők teljes mértéknek lenézték és lenézik a szakmunkásokat.Elég sok dolgot vágtak a fejemhez amikor nem vettek fel egyetemre államilag támogatottra.Persze költségtérítésesen elvégeztem de végig szekáltak otthon.persze jó külföldi munkahelyem lett az tény de nem így kellett volna.....


Szerintem nem kell lenézni azt akinek nincs diplomája.Külföldön dolgozom én és itt megbecsülik a szakmunkásokat mind emberileg mind anyagilag.Elég nagy gond hogy otthon csak úgy él meg egy szakmunkás hogy vállalkozó.Ahhoz hogy vállalkozást csináljon valaki ahhoz meg kell azért pénz.


Az emberek azt nézik hogy nincs munka meg stb és azért végeznek egyetemet hogy főnökök legyenek , csak nem tudják hogy nem úgy van az...

2012. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

Utolsó jól mondja, ha mindenki csak parancsolni fog akkor kifog majd dolgozni?


Örülök hogy a fiatalok ennyire okosak akarnak lenni. Csakhogy ez nem Svájc meg Svédország. Egy ekkora kiadást nem engedhet meg magának egy ilyen szegény ország. Főleg hogy a végzetek közül elég sokan elhagyják az országot.

Azért mennek az emberek egyetemre hogy majd legyen munkájuk, de annyi eszük már nincs hogy felmérjék azt hogy mennyire telítettek vagy majd telítettek lesznek a szakmák.


És igen én is hallottam hogy az állam csökkentette a nappalira felvett hallgatók számát. Valamilyen szinten egyet értek vele. De hangsúlyozom hogy én nekem nem a létszámmal van igazán gondom hanem magával a képzéssel. Tehát hogy az értéktelen papírt adó iskolákat zárják be.

Most olvastam nem rég egy álláshirdetésnél hogy pl. a Gábor Dénes diplomáját el se fogadják. De még sorolhatnám...

2012. jan. 13. 18:47
 29/69 anonim ***** válasza:
mindegy, a lényeg, hogy nagyon szégyelld el magad, hogy a fő problémát az emberek fejlődni akarásában látod. ez lenne az egyetlen amibe az adómat bármikor szívesen fektetném, teljes mértékben. én inkább beszélnék azokról a vállalkozókról akik minimálbérre vannak bejelentve, és mercivel járnak, meg palotában laknak. de persze az agyad valahogy hülyén van bekötve, sajnálom. azt azért ne felejtsd el, hogy ez a sok egyetemen meg főiskolán lébecoló értelmiségi csürhe réteg jelenti a jövőt az összes lemenőd számára.
2012. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
oké, tehát a javaslat: mindenki legyen szakmunkás, de mivel az is totálisan telített lesz, vegyen fel hitelt 18 évesen a tanulmányaira, amit 30 éves koráig törleszthet. csakis gratulálni tudok.
2012. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!