Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem nem a csürhének...

Az egyetem nem a csürhének való! Vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt komoly dolognak számított ha valaki egyetemre ment. Ma meg más alapvető. Ki van persze zárva hogy ennyi okos ember lett hirtelen az országban. Gondolok itt jó pár felsőoktatási intézményre amely sok milliárdba kerülnek az országnak. Minek tartja fenn az állam ezeket az iskolákat. Ekkora hiány nincsen a diplomásokból hogy minden jött-ment kapjon egyet.
2012. jan. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
36%
Egyet értek. Manapság világ-világtalan megy. Fogalmam sincs, hogy divatból, munka elöli menekülés gyanánt vagy a szülők hatására, de nem jó ez így. Nem is baj, hogy ilyen radikális változtatásokat hajtottak most végre, legalább tényleg csak az fog bekerülni, aki komolyan gondolja, van hozzá esze. Én például intelligensnek, jó eszűnek tartom magam, de nem érdekel az egész egyetemesdi, nekem az túl komoly, túl snassz. Egész más álmaim, terveim vannak, csak azért nem fogom foglalni a helyet, na meg elpazarolni 4-5 évet, mert a mai társadalom, vagy akármi megkívánja.
2012. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:

Totál egyetértek! Én csak nézek, hogy sorra mennek az olyan ismerőseim egyetemre, akik osztálytársaim, évfolyamtársaim, voltak és sosem voltak jó tanulók, 2-3asok.

Mindig mondom, hogy manapság már mindenkit felvesznek, erre nem nagyon kellene már felvágni, mert egyesek olyan beképzeltek erre, mint a s.zar.

2012. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Régen volt annak súlya ha valaki diplomás volt, de ma már "diplomás vagy na és?"
2012. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetemista vagyok, de egyetértek.

Nagyon sok olyan csoporttársam van, akik nem gondolják komolyan az egészet, nem úgy jöttek a suliba, hogy az álmukat akarják valóra váltani, hanem hogy vagy lesz ebből valami, vagy nem.

Igazából most a diploma olyan, mint szüleim idejében az érettségi, akkoriban az is nagy szó volt, most meg már szinte nem is lehet nélküle élni...

2012. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

Persze azért van egy-két jó egyetem amiket érdemes meghagyni, de onnan 1000 -rel repülnek ki az emberek. Tényleg csak az tudja elvégezni akinek van hozzá esze. Akinek meg nincs esze az ne menjen.


Van egy ismerősöm az egyik főiskolán. Olyan hülye mint a segg, de azért ösztöndíjas, ingyen tanul és még havonta felvesz 40 ezer forint diákhitelt. De hogy azt miből fogja majd visszafizetni, mert nincs ember aki adna ennek a srácnak munkát.

2012. jan. 12. 22:28
 6/69 A kérdező kommentje:
Meg azt is bírom hogy a megkérdezett egyetemisták 80% -a úgy gondolja hogy ő majd milliomos lesz. Ja ... és itthon.
2012. jan. 12. 22:31
 7/69 anonim ***** válasza:
Azért vannak olyan egyetemek, amiknek nincs annyira jó hírük, mint a BME-nek vagy a Corvinusnak, mégis nagyon jó arányban végeznek ott olyanok, akik államvizsga után rögtön kapnak munkát. Szóval attól, hogy nem felkapott egy szak vagy egy iskola, még nem biztos, hogy nem piacképes, amit ott oktatnak.
2012. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Meg hát az is baj. Hogy az emberek egyre inkább tolják ki az időt, mert félnek. Mondván: addig sem kell dolgozni. De azt már nem fogják fel a "zseniális" egyetemisták hogy ezzel mekkora kárt okoznak az államnak és így saját maguknak is. Kivéve persze ha lelépnek az országból!
2012. jan. 12. 22:36
 9/69 anonim ***** válasza:

Most csak úgy kérdezem: ha az a csomó egyetemista, aki most tanul, mind elkezdene munkát keresni, szerinted találna is??

Egyébként meg az egyetemisták nagy része dolgozik a suli mellett.

2012. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Tudom jól hogy a munkaszerzés sok mindentől függ. De hülyéket tényleg nem kéne oktatni, mert egy ilyen csoró ország nem engedheti meg magának ezt. Azok menjenek el burkolónak, asszisztensnek. Azokkal is jól lehet keresni. Egyik ismerősöm gázszerelő és sok diplomás irigyelné amennyit keres.
2012. jan. 12. 22:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!