Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem nem a csürhének...

Az egyetem nem a csürhének való! Vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt komoly dolognak számított ha valaki egyetemre ment. Ma meg más alapvető. Ki van persze zárva hogy ennyi okos ember lett hirtelen az országban. Gondolok itt jó pár felsőoktatási intézményre amely sok milliárdba kerülnek az országnak. Minek tartja fenn az állam ezeket az iskolákat. Ekkora hiány nincsen a diplomásokból hogy minden jött-ment kapjon egyet.
2012. jan. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Hát bizonyára kevesen találnának munkát. Azok az egyetemisták akik dolgoznak, többnyire csak részmunkaidőben tudnak, ezért elég korlátolt hogy milyen munkát tudnak végezni.
2012. jan. 12. 22:44
 12/69 anonim ***** válasza:

Persze, mindenki azt gondolja, hogy hülyeség, hogy mindenki egyetemre jár, de azért ő maga is diplomát akar...

Amúgy a magyar egyetemeknek kb. csak Magyarországon van jó híre, külföldi viszonylatban nem. Csak az ELTE meg talán a SZTE az, ami labdába rúgat európai szinten, de azok is csak jó középmezőnybeliek.

Igazából mindegy, hogy ma M.o.-n valaki diplomás-e, vagy sem, ahogy az sem számít, hogy ki mennyire rátermett a munkára. Ha nincs ismeretsége, akkor max. utcaseprőként dolgozhat. Ha megfelelő embereket ismer, akkor miniszter is lehet diploma nélkül. Tiszta Balkán.

2012. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én havi nettó 150-et keresek, még nincs meg a diplomám, 0 év gyakorlatom van, de a (leendő) szakmámban dolgozok, és ez a fizu már csak több lehet.

De egyetértek azzal, hogy fele ennyi egyetemista nem kellene.

A gond csak az, hogy az érettségi ma már nagyon minimum követelmény (mind a munkaadó részéről, mind társadalmilag), viszont OKJ tanfolyamok 99%-a egy nagy rakás sz*r, nem képeznek igazi szakembert, ezért választják nagyon sokan az egyetemet, mert valljuk be, akinek van lehetősége élni vele, miért ne éljen vele?

2012. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez teljesen így van. Aki szeretne továbbtanulni az érettségi után (ami már nem egy nagy szám, szerintem régebben jóval keményebben vették) az csakis egyetemre tud menni. Mert ez az okj valóban egy kalap sz*r, nagyon lazán veszik az egészet. Mert ha ezt rendbe tennék és tényleg jó szakembereket képeznének akkor máris sokkal jobban nézne ki az ország.


Az is érdekes hogy ezt is át akarják alakítani meg a felsőoktatást meg mindent, de még mindig csak tervezgetik.

2012. jan. 13. 00:06
 15/69 anonim ***** válasza:

nem a csürhével van a baj, hanem a tehetetlenséggel. a diploma nélküli meg a diplomás ugyanúgy kapirgál, csak a diploma ad egy kis reményt. ne oket okold. na mindegy


aki meg azt írta, hogy a gimis szar tanulók mennek egyetemre, és ez milyen gáz, annak üzenem, hogy én is az voltam, aztán megbántam, és újraérettségiztem, nyelvvizsgáztam, okj-re mentem, hogy legyen mégtobb pontom, stb. változnak az emberek, és sokkal jobb, hogy eltelt ennyi ido, mert tisztán kirajzolodtak a céljaim, ami 18 évesen nem volt elmondhato. sokkal jobban lenézem azokat, akiknek az anyjuk megmondták, hogy kisjányom tanulj, és kapsz csokit, aztán robotüzemmódban végigcsinálja a gimit, aztán a foiskolát vagy egyetemet, 0 érdeklodési szinttel, és kikerulnek a sivár, egyhangu "szakemberek". ezzel csak azt akartam mondani, hogy tanulmányi szint alapján minositeni valakit hihetetlenul primko dolog.


de aki csak azért jár egyetemre, hogy addig is otthon lehessen, meg anyuci vegyen neki kocsit diplomaosztáskor, attol nekem is felmegy az agyvizem.


de kérdezo, érzek a hangodban egy ilyen fennhéjazást, felul probálsz emelkedni, és mivel már sokan mennek egyetemre, neked sérul az onérzeted, hogy már nem egy vagy a kevés kozul, hanem egy a sok kozul. vannak más teruletek az életben ahol bizonyithatsz ;)

2012. jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a problémám hogy az én adómból oktatják a sok hülyét. Ha megnézed a statisztikákat a nappalis hallgatók több mint a fele ingyen tanul, ki van zárva hogy ebben az országban ennyi okos ember legyen.
2012. jan. 13. 01:15
 17/69 A kérdező kommentje:
Tehát vagy zárjanak be pár gagyi iskolát vagy csökkentsék az állami támogatott helyeket. Azt hiszi a sok tapasztalatlan fiatal hogy elvégzik a sulit azt már dől is a lé.
2012. jan. 13. 01:17
 18/69 anonim ***** válasza:
Te nem olvasol híreket? Most csökkentették az államilag finanszírozott hallgatók számát.
2012. jan. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
57%

"ki van zárva hogy ebben az országban ennyi okos ember legyen."


ne haragudj, de te normális vagy?

2012. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát vagy zárjanak be pár gagyi iskolát vagy csökkentsék az állami támogatott helyeket. Azt hiszi a sok tapasztalatlan fiatal hogy elvégzik a sulit azt már dől is a lé."


nahát. te mit végeztél? biztosan baromira sok fizetésed lehet, te élettapasztalt, ha a te adód miatt sírsz. :D hidd el, megy az máshova is. örülnöd kellene, hogy az élet nem áll meg az alkesz szakmunkásoknál, meg nem törődnek bele az éhbérbe, meg sanyargatásba, hanem egyre többen akarnak továbbtanulni, fejleszteni magukat, kinyitni a világot. nem az okos emberek száma nőtt meg, hanem azoké, akik rájöttek, hogy a felsőoktatás nem kiváltság. régen azért az egyetem meg fősuli mellé a jó anyagi háttér dukált, mostmár nem feltétlenül szükséges.

2012. jan. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!