Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem értem az új felvételi...

Nem értem az új felvételi rendszert?

Figyelt kérdés
Az egyetemeken eltörlik a ponthatárokat és az emelt érettségi követelményt? Én most attól félek, hogy akkor engem nem fognak felvenni a kívánt szakra! Hiába van 2 emelt érettségim, nyelvvizsgám is van, de most, hogy eltörlik ezeket a követelményeket, ezek szerint mindenki egyenlő esélyekkel indul? Akinek nincs emelt érettségije az is ugyanolyan eséllyel indul mint akinek van? Akkor a kettő közül kit fognak felvenni? Mi alapján fogják elbírálni, hogy ki jut be a szakra és ki nem? Én nagyon szeretnék bejutni egy kiválasztott szakra, de félek, hogy én már nem fogok beférni a létszámba, ha boldog-boldogtalant felvesznek az eredményeitől függetlenül. Most lesz az utolsó esélyem, hogy bejussak egyetemre, nem szeretnék lemaradni... olyan lesz mint valami verseny? Ha nincs semmi követelmény, akkor az jut be aki előbb jelentkezik, vagy hogy kell ezt érteni, egyszerűen nem értem??

2022. okt. 10. 00:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Történész szeretnék lenni 😔

Köszönöm a válaszokat.

2022. okt. 10. 20:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!