Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem értem az új felvételi...

Nem értem az új felvételi rendszert?

Figyelt kérdés
Az egyetemeken eltörlik a ponthatárokat és az emelt érettségi követelményt? Én most attól félek, hogy akkor engem nem fognak felvenni a kívánt szakra! Hiába van 2 emelt érettségim, nyelvvizsgám is van, de most, hogy eltörlik ezeket a követelményeket, ezek szerint mindenki egyenlő esélyekkel indul? Akinek nincs emelt érettségije az is ugyanolyan eséllyel indul mint akinek van? Akkor a kettő közül kit fognak felvenni? Mi alapján fogják elbírálni, hogy ki jut be a szakra és ki nem? Én nagyon szeretnék bejutni egy kiválasztott szakra, de félek, hogy én már nem fogok beférni a létszámba, ha boldog-boldogtalant felvesznek az eredményeitől függetlenül. Most lesz az utolsó esélyem, hogy bejussak egyetemre, nem szeretnék lemaradni... olyan lesz mint valami verseny? Ha nincs semmi követelmény, akkor az jut be aki előbb jelentkezik, vagy hogy kell ezt érteni, egyszerűen nem értem??

2022. okt. 10. 00:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
93%

Sok minden nem fog változni, csupán nem központilag fogják megmondani, mi kell a felvételihez, hanem nagyobb döntéshozatali szabadságot kapnak az iskolák. (Értékelhetik jobban a nyelvvizsgát emelt érettségi helyett, vagy fordítva pl)


Ha a tanulmányi eredményeid jók, lett két emelted és esetleg nyelvvizsgád is van akkor nincs min aggódni. Mi a kinézett szak?

2022. okt. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már érthetőbb.

Történelem szak.

2022. okt. 10. 00:49
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha már leérettségiztél, miért nem jelentkezel? A mostani felvételin nincs ez érvényben még.
2022. okt. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
februárban fogok jelentkezni
2022. okt. 10. 02:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem lesz rád érvényes :) 2023-tól lép érvénybe leghamarabb nyugi.
2022. okt. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a 2024-es tanévben induló képzésekre. Így pontosabb.
2022. okt. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyelőre még nincs kidolgozva, és először 2024-ben alkalmazhatják. Tehát jövőre még a megszokott rendszer szerint megy a felvételi.
2022. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az emelt és a közép érettségi között úgy fognak különbséget tenni, hogy az emelt %-a egyenlő lesz a pontszámmal, mint most is, a közép %-a pedig kevesebb pontot ér.
2022. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Törire két emelt érettségivel és nyelvvizsgával már hátra is dőlhetsz.
2022. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! A történelem alapszakot csak akkor ajánlom, ha tovább akarsz menni mesterre és esetleg PHD-zni. Nem könnyű szak, nekem ez volt az egyik szakom. Elég sok közös tárgyunk volt a törisekkel. Én azt láttam, hogy csak azok végezték el, akiknek konkrét és komoly céljuk volt vele, a többiek nem. Rájöttek, hogy könnyű bekerülni és nehéz végigcsinálni. Önmagában az alapszak egy piacképtelen szak.
2022. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!