Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem bírom a boncolást, így...

Nem bírom a boncolást, így orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék jelentkezni, de egyszerűen a hideg is ráz attól, hogy mellettem van egy hulla és a szerveivel kell foglalkoznom. Nem tudom magam hozzászoktatni, gondolatban sem, pedig már másfél éve barátkoznék vele. Anyukám nem adja a legjobb tanácsokat, riogat, hogy a szagok majd csak rontanak a helyzeten stb. Nem tudom, belemerjek vágni az egyetembe így? Nem gáz az, ha rosszul leszek és kimegyek boncoláskor? Találtam a neten videókat, egyet tudtam megnézni 2 percig de be is hánytam, azóta jobban félek. Teljesen elbizonytalanodtam, régóta készülök orvosi pályára...

2022. febr. 3. 03:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
96%
"Ingyen végigjárhatod." Aha. Utána lehet az egészet az aktuális áron visszafizetni, ha nem dolgozza le itthon.
2022. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
74%
#21-es: Viszont ha külföldön lesz orvos és még sikeres is, röhögve fogja kipengetni azt a pénzt az ottani fizetéséből. :)
2022. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ha ez meg ha az lesz, akkor sok pénze lesz. :)

Mindenesetre én nem alapoznék erre az ingyenességre...

2022. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
78%
#21 és #23: Nem rögtön, hanem csak a végzéstől számíott 20 éven belül kell itthon ledolgozni az államilag támogatott képzést. Azaz ha soha nem jön haza, akkor is kb. 45 éves lesz, mire el kell kezdenie visszafizetni a felhasznált állami támogatást, és akkor is csak részletfizetéssel. Jelenleg a SOTE-n 1350000 Ft/félév a költségtérítés, azaz 12 félév 16,2 millió Ft. Nagy-Britanniában egy átlagos orvos kb. nettó 50 ezer fontot keres egy évben, ami jelenlegi árfolyamon 21 millió forint. Ha a fizetése 10%-át használja visszafizetésre, 8 év alatt visszafizeti az egész tandíjat. Ebbe nem fog belerokkanni. Úgyhogy a kérdező terve teljesen épkézláb, kivitelezhető terv.
2022. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
74%

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem egyből kell fizetni, de azzal is,hogy mindig az aktuális árat kell fizetni, ami nyilván növekszik. Tehát 20 év múlva nyilván nem ennyibe fog kerülni.

Meg egyébként még fel sem vették, nem hogy elvégezte és sikeres orvos. Szóval szerintem még nem kell megelőlegezni neki a doktorit. :)

2022. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Gondoltam már arra, hogy külföldön kezdem el az egyetemet, viszont az nem olyan egyszerű. Kint egy év kerül annyiba vagy a duplájába, mint itthon az egész egyetem egyben (angol területek). Mivel németül nem tudok, nem is jöhet szóba hogy a "közelbe" menjek egyetemre. Ha ki is tudnám fizetni azt

a majd 100 milliót, a UK-be nem szeretnék menni, Kanadába és az USA-ban pedig nem lehet egyből orvosira menni, előtte kell, hogy legyen diplomád ami már megint csak több pénz :( És még mindig ott áll annak a veszélye, hogy abbahagyom az egyetemet vagy nem sikerülnek a vizsgák és kiraknak ami egy külföldi egyetemnél sok-sok elvesztegetett millió. Egyébként még tényleg nem vettek fel, viszont abban tényleg igazad van, hogy simán kipereghetek én is. Tartozni pedig nem szeretnék így itthon is önköltségesre mennék.

2022. febr. 4. 22:57
 27/38 anonim ***** válasza:
91%

#11


Nálunk senki nem lett rosszul anatómián. Patoszon elvétve.


Azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy negyedéven ott az igazságügy, ahol aztán vízihullától kezdve minden van.


Szerintem egyébként hozzászoknál. Mikor középsuli 12. osztályában mentünk boncolásra (eü szakközép, az anatómia tanár jóban volt a pathológussal) nem tudtam a tetem arcára ránézni. Sors fintora, hogy az egyetemen elsőben a hónalj régiót boncoltam, hetekig a fejénél kellett lennem, és ott már egyáltalán nem zavart.

2022. febr. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
81%
#25: Tévedsz. Nem az "aktuális árat" kell vsiiszafizetni. Jogilag elég abszurd is volna, hiszen akkor ez azt jelentené, hogy teljességgel kiszámíthatatlan az anyagi vállalás, amit aláír az ember. (Mondjuk ha egy egyetem végzés után tízszeresére emelné a tandíjat, akkor azt vasalnák be a halllgatón, aki erről beiratkozáskor nem tudott.) A hallgatói szerződésben az áll, hogy a beiratkozáskor meghirdetett költségtérítés összegét veszik alapul, pontosabban az ebből számolt, felhasznált állami támogatás banki alapkamatokkal növelt összegének FELÉT kell visszafizetni. Ha a kumulatív banki alapkamatokat 20 év alatt 100%-nak vesszük, ami teljesen reális, akkor ez azt jelenti, hogy nagyjából a beiratkozáskori állami támogatás összegét kell 20 év múltán visszafizetni. Úgyhogy a #24-ben leírt számítás nagyságrendileg rendben van. Egy nyugat-európai orvos a fizetéséből különösebb anyagi megterhelés nélkül visszafizeti a felhasznált állami támogatást.
2022. febr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes, hogy a 13-14 válasz le van pontozva, miközben érdemi információkat tartalmaz.

Na, mindegy.

A traumatológia szerintem nagy falat,és komoly manualitást igényel,amit a boncteremben sem lehet tökélyre fejleszteni,ha valaki fakezű.

Reméljük,a kérdező nem azért akarna baleseti sebész lenni, mert az olyan cool dolog, ugyanis ideje nagy részében vagy részeg fejsérültekkel, vagy comnyaktörott idős nénikkel,bácsikkal kell foglalkoznia majd.

Az azért messze lesz majd a romantikus álmoktól.

2022. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Most kerestem ki az állami támogatott ösztöndíj szabályozását az oktatási hivatal honlapján.


Visszatérítési kötelezettség: a magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató köteles visszafizetni az adott képzésére

tekintettel a magyar állam által folyósított magyar állami (rész)ösztöndíjnak – évente a Központi Statisztikai

Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztóiár-növekedés mértékével növelt – összegét a magyar államnak,

ha az oklevél megszerzését követően nem tart fenn hazai munkaviszonyt.

2022. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!