Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem bírom a boncolást, így...

Nem bírom a boncolást, így orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék jelentkezni, de egyszerűen a hideg is ráz attól, hogy mellettem van egy hulla és a szerveivel kell foglalkoznom. Nem tudom magam hozzászoktatni, gondolatban sem, pedig már másfél éve barátkoznék vele. Anyukám nem adja a legjobb tanácsokat, riogat, hogy a szagok majd csak rontanak a helyzeten stb. Nem tudom, belemerjek vágni az egyetembe így? Nem gáz az, ha rosszul leszek és kimegyek boncoláskor? Találtam a neten videókat, egyet tudtam megnézni 2 percig de be is hánytam, azóta jobban félek. Teljesen elbizonytalanodtam, régóta készülök orvosi pályára...

2022. febr. 3. 03:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
43%

Mondták nem is kevesen,hogy az első anatómiai órán, bonctannál kb. a hallgató 2/3-a lett rosszul... a szagát nem bírták, ki kellett menniük a teremből a rosszullét miatt. De egy idővel hozzászokik az ember.

Én is ezen rágódtam, hogy mi van, ha nem megy.. De akkor is megakarom csinálni az orvosit, ha minden igaz és jól megy, akkor 2 év múlva már orvostan hallgató akarok lenni :)

2022. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
94%
#4: Egy kórház traumatológiai osztályán is sokan halnak meg emberek. Méghozzá egy részük a műtőasztalon, a saját szemed láttára, részben a te döntéseid által befolyásoltan is. S miután meghalt valaki így, még neked kell majd összevarrnod, azután a hozzátartozókkal közölni, hogy nem sikerült megmenteni. Míg más halálesetekre a legtöbb esetben felkészül a család, a beteg állapota lassan romlik, addig egy balesetben egy makkegészséges fiatal is minden átmenet nélkül meghalhat. Képzeld magad abba a helyzetbe, amikor a műtőből kijőve egy 3 gyerekes középkorú nővel kell közölnöd, hogy a férje meghalt. Utána pedig még lásd el az aznapi többi beteget, mintha fél órával azelőtt mi sem történt volna. Este, munka után pedig menj haza a családodhoz, és mosolyogj rájuk, légy vidám és oldott a körükben. A traumatológia az összes szakirány közül a legstresszesebb, s a traumatológusok épülnek le idegileg a leggyorsabban. Ez csak kötélidegzetű embereknek való.
2022. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
50%

A traumatológia valóban nagy amplitúdókkal jár,de ott vannak azért a felemelő pillanatok is. A fokozott stressz elsősorban nem a traumák váratlanságából,vagy a balszerencsés történetek látványából adódik,hiszen ehhez,bármilyen kegyetlenül hangzik,hozzá lehet szokni.

A fokozott stressz abból adódik, hogy rövid időn belül kell jó döntéseket hozni,tehát az menjen erre a pályára,akinek a szenzoros ingerkeresési hajlama magas,de képes úgy szintetizálni az ismereteit, hogy mindig adekvát döntéseket tudjon hozni.

2022. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem mellesleg:a traumatológia fizikai munka is. Egy csípőprotézis beültetés kemény munka,egy elhúzódó műtét fizikailag is kivesz az emberből,aki nem figyel magára, nem sportol pl.az nem is fogja megfelelően bírni.

Régen,ha összement két Lada,akkor ott brutális sérülések keletkeztek,most már azért nincsen számszerűen annyi komoly baleset.Kevés gyár van,vagyis kevesebb levágott ujjat kell pl.visszavarrni.

Több a sportsérülés,ott általában a sérült is fiatal,nem mindegy, hogy milyen lesz utána az életminőség.

És persze, lehet mentőzni. De azt csak szenvedéllyel. Az olyan, mint a drog.

Akit egyszer megfog, az nem menekül. :)

2022. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy tűnik ezt a hullák iránti félelmemet le kell, hogy küzdjem, mert más pályára már nem is szeretnék menni, nem érdekel nagyon semmi más sajnos. Illetve az egyetem után külföldre mennék, orvosként könnyebb lenne mint esetleg jogászként. De köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!😊
2022. febr. 3. 21:28
 16/38 anonim ***** válasza:
88%
#15: Azt ugye gondolom tudod, hogy hazai orvosi diplomával rögtön nem praktizálhatsz külföldön? Általában egy elméleti és gyakorlati különbözeti vizsgát kell letenned az adott országban, majd egy gyakornoki évet is végig kell csinálnod odakinn, mielőtt egy bármilyen ottani orvosi állásba felvehetének. S ez a különbözeti vizsga általában nem könnyű és nem is olcsó. De azért sok sikert!
2022. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Tudom, van orvos a családban. Ez nagyon a jövő zenéje, de ha sikerülne esetleg elvégezni, a rezidens képzést már nem szeretném Magyarországon elvégezni.
2022. febr. 4. 06:59
 18/38 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem akkor egyből külföldi egyetem orvosi képzésére jelentkezz.
2022. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem se Magyarországon kezd a tanulást.
2022. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%
#18 és #19: Külföldön végigcsinálni egy orvosképzést a szó szoros értelmében egy vagyonba kerül. Nem is szólva a nyugat-európai és amerikai albérleti és megélhetési költségekről. Az orvosképzés mindenütt a világon annyira megterhelő, hogy mellette lehetetlen dolgozni, úgyhogy ezt csak a család anyagi terhére lehetne megoldani. Itthon viszont ingyen végigjárhatja az egészet. Nagyon nem mindegy!
2022. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!