Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem bírom a boncolást, így...

Nem bírom a boncolást, így orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék jelentkezni, de egyszerűen a hideg is ráz attól, hogy mellettem van egy hulla és a szerveivel kell foglalkoznom. Nem tudom magam hozzászoktatni, gondolatban sem, pedig már másfél éve barátkoznék vele. Anyukám nem adja a legjobb tanácsokat, riogat, hogy a szagok majd csak rontanak a helyzeten stb. Nem tudom, belemerjek vágni az egyetembe így? Nem gáz az, ha rosszul leszek és kimegyek boncoláskor? Találtam a neten videókat, egyet tudtam megnézni 2 percig de be is hánytam, azóta jobban félek. Teljesen elbizonytalanodtam, régóta készülök orvosi pályára...

2022. febr. 3. 03:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem engedd el. Én bírom a látványt, de a szaggal annyira telement az orrom, hogy délben volt a boncolás és aznap már nem kívántam az ételt.


Nem tudom, milyen orvos akarsz lenni, de élesben sem lesz ám jobb, pl belgyógyászaton, traumatológián, aneszteziológián

2022. febr. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem leszel alkalmas. Van ilyen, ne szomorkodj miatta. Még van időd átgondolni mi lenne jó helyette.
2022. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%
Válassz más pályát szerintem is. Az orvosi egyetem sajnos olyan, hogy rögtön az elején valószínűleg nem találkozol boncolással, s ha mondjuk csak másod- vagy harmadévben gondolod meg magad, akkor fölöslegesen elhasználtál állami támogatású féléveket, amelynek később, egy másik szakon komoly anyagi következményei lehetnek. Annyit nem ér meg az egész. Esetleg a gyógyszerész, a védőnő, a mentőtiszt, vagy a gyógytornász szakra nem gondoltál?
2022. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Rosszul értelmezitek, bár én is félreérthetően fogalmaztam. Nekem nem magától a szervektől van ilyen érzésem, hanem attól, hogy ez egy halott emberé. Ezt nem tudom leküzdeni, egyszerűen félek is és undorodom is tőle. Ez egy élő embernél már nem áll fent. Pont a traumatológia érdekelne egyébként. Sajnos ez miatt már a fogorvosin is gondolkoztam, ott ha jól tudom nincs patológia 3. évben.

Mentőtiszt nem szeretnék lenni, szerintem nem éri meg. 4 éves képzés, viszont vannak ismerőseim onnan, és mesélték, hogy nem ritka az, hogy valaki 5-6 év alatt végzi el, mert az is elég kemény, cserébe a fizetés is szar és a környezetemből ítélve, a mentősöket még annyira sem becsülik mint az orvosokat. Illetve én szeretem a kórházi környezetet, számomra ez is egy plusz ad.

2022. febr. 3. 08:31
 5/38 anonim ***** válasza:
93%

4

Nem értelmeztük rosszul. Élesben rothadó beleket fogsz látni haldokló emberekben, nem csini, tiszta preparátumokat.

2022. febr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%
Menj fogorvosnak.
2022. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%
Fogorvosi egyetemen is van anatómia, ahol tetemeket látsz, valamint patológia is. (PTE)
2022. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Én azért nem vetném el emiatt az orvosit. Azért ezt ne úgy képzeld el, hogy odamész és első félévben eléd dobnak egy teljesen friss hullát, hogy akkor hajrá. Nem véletlenül van anatómia gyak helyette az elején, ahol formalinos tetemek/preparatumok vannak csak és ezek nem igazán hasonlítanak egy friss tetemre. A formalinnak is van egy szaga de nem lehet összehasonlítani azzal amit a patológián érzel. A lényeg, hogy folyamatosan szoktatnak hozzá a látványhoz meg magához a tudathoz is. Patológia első órán nekünk majdnem a fél csoport kiment, aztán egyre jobban bírtuk, a végére meg már egyáltalán nem okozott gondot. Szóval szerintem erre ne stresszelj rá előre. Ez az egész csoportnak egy új helyzet lesz, nem fogsz kilógni.
2022. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miért pontoztátok le a 6-ost. A PTE-n a fogászoknak is van patológia.


Egyébként gyakorlatról még csak-csak ki lehet menni, de pl. nálunk az anatómia vizsgán van tetemséta is, ami azt jelenti hogy álltok a holttest mellett és kérdezget. Patológián meg van egy készítményes vizsgarész. Egyébként már elsőben van anatómia, úgyhogy nem másod harmad évben tudnád meg, hogy milyen, hanem második félévben. (POTE)

2022. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%

Az első két év az orvosin gyakorlatilag az anatómiáról szól.

Másodév végén van a "naaaagy" anatómia szigorlat.

Mindent kell tudni ...mindent.

Nem véletlenül mondják, hogy aki megcsinálja, az már a neve elé írhatja a "D"betűt. Fogorvosin is van anatómia, ugyanígy,az első két szak együtt tanul.

A látvány érdekes lehet, ismeretek is társulnak hozzá,idővel meg lehet szokni, és közömbössé válhat a látvány.

Az már más kérdés,hogy egy végzett orvos, a munkája során sokkal gusztustalan dolgokkal is fog találkozni ......

2022. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!