Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Figyelt kérdés
2020-as felsőoktatási törvényről van szó, amikor is bemeneti követelmény lett volna legalább egy emelt érettségi, plusz nyelvvizsga, pluszpontok nélkül. Ugyebár a nyelvvizsgát visszavonták, s a pluszpont is ugyanúgy jár. S még ma is hallom azt, hogy az eredeti verzió jobb lett volna. Természetesen olyanok mondják, akiknek még “csak” emeltjük sincs, s akkor kerültek be a felsőoktatásba, amikor ilyen 240 pont volt a határ. Nem egy ilyenről tudok. Csak azt nem értem, milyen alapon okoskodnak. Jól is nézne ki, ha a 80%-os emeltem egy sima, 80%-os középnek felelne meg. Nem is értem...
2021. máj. 13. 19:20
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Ez így van, ezért is lenne nagy hiba a plusz pontokat egyszerűen elvenni. A semmiért gürizni, hogy aztán az a 80%-os emelt ne érjen többet egy 80%-os középnél.
2021. máj. 14. 18:56
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem járna érte pont, akkor is többet érne a 80%-os emelt, mert más tárgyból már nem kell emeltezni.
2021. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk attól is függ, milyen emelt. Azért egy 80%-os kémiát, egy 80%-os biosszal nem a legegyszerűbb összehozni, ember legyen a talpán, s akkor itt térek ki az orvosokra. 10 évvel ezelőtt egy emelt is elég volt, most meg tennie kéne plusz fizikából is egy emeltet, hogy biztosan bekerüljön az eredeti verzió szerint. Azért a ló túloldalára se essünk át, szerintem nem lenne teljesen fair ez a felállás.
2021. máj. 14. 20:34
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene nekik 3 emelt? Bármely opcióban elég az orvosoknak 2 emelt.
2021. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!