Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Figyelt kérdés
2020-as felsőoktatási törvényről van szó, amikor is bemeneti követelmény lett volna legalább egy emelt érettségi, plusz nyelvvizsga, pluszpontok nélkül. Ugyebár a nyelvvizsgát visszavonták, s a pluszpont is ugyanúgy jár. S még ma is hallom azt, hogy az eredeti verzió jobb lett volna. Természetesen olyanok mondják, akiknek még “csak” emeltjük sincs, s akkor kerültek be a felsőoktatásba, amikor ilyen 240 pont volt a határ. Nem egy ilyenről tudok. Csak azt nem értem, milyen alapon okoskodnak. Jól is nézne ki, ha a 80%-os emeltem egy sima, 80%-os középnek felelne meg. Nem is értem...
2021. máj. 13. 19:20
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
70%

És? Én is "pár" évvel ezelőtt, amikor bekerültem az egyetemre, hasonló ponthatárok voltak. Időben elvégeztem, jeles diplomám lett és a nyelvvizsgát is minden gond nélkül megszereztem az egyetem alatt. Szerintem semmit nem von le a tudásomból és a szakmai hozzáértésemből az, hogy milyen ponthatárral és milyen plusz pontokkal vettek fel. Aki balfék, úgyis kihullik és aki olyan simán ellébecolja az egyetemi/főiskolai éveit így is, úgy is...


Szóval miről van szó? Savanyú a szőlő?

2021. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Itt nem erről van szó. Hanem arról, ha már valaki megcsinált egy emelt érettségit, nyelvvizsgát, akkor igenis jogos, hogy jár érte a pluszpont. Itt nem a diploma, meg az egyetemi évek voltak a kérdésben. Lehet, magadra vetted, nem tudom, de igenis kitartok amellett a véleményem mellett, hogy olyanok ne szóljanak bele, akiknek egy emeltjük sincs, s jogosnak tartották volna, ha semmi nem járt volna érte, úgy, hogy ők évekkel ezelőtt kerültek be. Na, ennyi.
2021. máj. 13. 19:50
 3/44 anonim ***** válasza:
79%

"ha már valaki megcsinált egy emelt érettségit, nyelvvizsgát, akkor igenis jogos, hogy jár érte a pluszpont"

de ha ezek kötelezőek lennének a felvételihez, akkor miért jelentenének plusz pontot?? mindenki aki felvételizik, kapna érte plusz pontot, akkor mi értelme lenne? előnyt nem ad, hiszen mindenki megkapná.

2021. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%

Csináltam 2 emelt. Felsőfokú nyelvvizsgát és összesen 6 érettségit.


Szerintem mérnöki szakokra meg kéne követelni a fizika érettségit emelt matekkal és egy középszintű nyelvvizsgával és akkor nem lenne aki kihulljon.

2021. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%
Az emelt most kötelező a felvételihez, de ettől függetlenül jár(hat) érte pluszpont. A felvételi követelmény az, hogy egy tantárgyat emelt szinten legalább 25%-ra teljesíteni (néhány szakon konkrétan meg van szabva, miből). Pluszpont akkor jár, ha az emelt eléri a 45%-ot, és a felvételiző pontot visz belőle.
2021. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Így van, most is jár érte. Azt felejted el 3-as, hogy egy 65%-os emelt nem egyenlő egy 65%-os középpel, plusz emelten nincs az, mint középen, ott abszolút objektíven pontoznak, s ha teszem azt, 65% emelt mellett van egy 70%-os közép, már nem is kerülne be az ember, nem érné el minimum ponthatárt se. Mert ez lett volna az eredeti felállás, míg 240 pontnál gyakorlatilag 2 hármas érettségivel is be lehetett kerülni. Arról nem is beszélve, hogy sok iskola nem tart felkészítést. Persze egyedül is fel lehet emeltre készülni, csak akkor minek kell bent ülni 8-tól 4-ig. Mondjuk ez is egy másik történet, ez se volt jellemző pár éve.
2021. máj. 13. 20:38
 7/44 anonim ***** válasza:
97%

Ha alapkövetelmény egy emelt és egy nyelvvizsga, akkor teljesen logikátlan, hogy jár értük a pluszpont, mert úgyis mindenkinek megvan, nem adna előnyt a felvételnél. Nem is értem, hogy miért jár jelen helyzetben az emeltért a pluszpont.


Emellett kikérem magamnak, hogy azt feltételezed, hogy nem volt emelt érettségim és nyelvvizsgám a felvételemnél. A felvételemnél két emelt érettségim, egy felső- és egy középfokú nyelvvizsgám volt.

2021. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
7. Talán, mert nehezebb a középszintnél? Nem tudom miből gondolod, hogy bármi ilyet feltételeztem volna, de mindegy is. Pont ez az, hogy nem mindenki tud egy emeltet letenni, nyilván nem ez határozza meg, hogy el is fogja végezni a szakot, de azért egy emeltet senki se a kisujjából szopja ki, nincs az, hogy az atlaszból, függvénytáblából kinézem a megoldásokat, s nagyon nem mindegy, hogy 290 pontja van valakinek, vagy 368.
2021. máj. 13. 21:04
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban van értelme pluszpontokat adni az emeltre, hogy aki 45% alatt írt, az nem kap +50-et, de aki 45% alatt emeltezik a saját maga által választott tantárgyból az ne menjen már egyetemre...


Viszont az előttem szólók helyesen írták, ha mindenki kap +50-et akkor ugyan ott tartunk, mintha senki nem kapna. Nyilván a rendszer bevezetésével jelentősen csökkennének a ponthatárok, mert az MINDENKINEK -50 pont lenne és a nyelvvizsgáért MINDENKINEK -28 pont. Mindenki egyenlő esélyekkel indulna.

2021. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%

#8

"Természetesen olyanok mondják, akiknek még “csak” emeltjük sincs, s akkor kerültek be a felsőoktatásba, amikor ilyen 240 pont volt a határ."


Itt általánosítottál.

2021. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!