Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Figyelt kérdés
2020-as felsőoktatási törvényről van szó, amikor is bemeneti követelmény lett volna legalább egy emelt érettségi, plusz nyelvvizsga, pluszpontok nélkül. Ugyebár a nyelvvizsgát visszavonták, s a pluszpont is ugyanúgy jár. S még ma is hallom azt, hogy az eredeti verzió jobb lett volna. Természetesen olyanok mondják, akiknek még “csak” emeltjük sincs, s akkor kerültek be a felsőoktatásba, amikor ilyen 240 pont volt a határ. Nem egy ilyenről tudok. Csak azt nem értem, milyen alapon okoskodnak. Jól is nézne ki, ha a 80%-os emeltem egy sima, 80%-os középnek felelne meg. Nem is értem...
2021. máj. 13. 19:20
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Az életre a szülőknek kell megtanítania. Az iskolának az a feladata, hogy általános műveltséget adjon és tudományokat tanítson.
2021. máj. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Khm. Úgyhogy 4-ig bent kell ülni, hát jó... mellette ugyebár tanulni is kell, az emeltre is, amiért ugye most logikátlan az 50 pont, állításod szerint. Na mindegy, szerencse, hogy az eredeti tervezetből nem valósult meg minden.
2021. máj. 14. 02:01
 23/44 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy***
2021. máj. 14. 02:03
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Már felső tagozatban sincsenek bent 4-ig a gyerekek.
2021. máj. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolának sosem volt célja, hogy felkészítsen az életre, az állam nem ilyen jófej, hogy tök ingyen meg tanítsa azt, amit tőled elvár, mint állampolgár, úgy gondolja, azt meg tanulod magadtól, vagy magaddal cseszel ki.


Az iskolának nem is az a célja, hogy művelt legyél, mert a műveltség átadásának ez egy nagyon ineffektív módja, ahogyan azt mindenki mondja, aki bírálja a rendszert. Az oktatási rendszert sokan bírálják, azonban az oktatási rendszer jó, csak nem az a célja, amire a legtöbb ember gondol. Az iskola célja a fiatalokba belenevelni az utasításkövetést, a fiatalokból munkaerőt képezni ,,oktatás'' címszó alatt.

2021. máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Ezért se lenne korrekt, ha az elsőért se járna az 50 pont, maradjunk annyiban. Nem is tudom, hogy ezt valaki miért gondolja logikátlannak, erre még mindig nem kaptam választ.
2021. máj. 14. 09:04
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem abban tévedsz nagyot, hogy a minimum ponthatárokon rugózol, hogy régen 240 volt most meg mennyi. Tökmindegy, mert aki nem képes egy emeltre és egy nyelvvizsgára felkészülni (szabadon választott tárgyból és nyelvből!), és jó eredménnyel megírni, az úgyis ki fog bukni max 2 félév alatt az egyetemről (kivéve, ha valami ultrabüfé szakról beszélünk). Lehet hogy régen 240 volt a minimum, most meg 280 (az ugye 330, ha hozzáadjuk az emeltért járó pontot) de szerintem 330 ponttal se menjen senki egyetemre.
2021. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
74%
27-es: a nyelvvizsga még mindig nem felvételikövetelmény az elterjedt tévhit ellenére, emellett az emelthez járó 50 ponttal együtt kell elérni 280 pontot, nem külön, emellett nem muszáj az emeltből pontot számolni.
2021. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Az emeltes részével egyetértek, a többivel nem igazán. Nekem is botrányos a nyelvérzékem, mégis elvégeztem az egyetemet, semmit nem igazol az az átkozott nyelvvizsga. Nem a minimum ponthatárokon rugózom. Mégis sokan elvégzik 300 ponttal is, szerintem semmit nem számít. Az mondjuk elég nagy luxus lenne, ha a 408 pontosnak többletpontok (emelt+nyelvvizsga) nélkül lenne 330 pontja, s elmondásod szerint 330 ponttal se menjen a delikvens egyetemre, elég sokan nem kerülnének akkor be, úgy kapásból az 50-60%. Sokan pont, hogy a pontokért motiváltak, én se biztos, hogy szívvel-lélekkel tanultam volna ezek hiányában, valamit valamiért.
2021. máj. 14. 17:15
 30/44 A kérdező kommentje:
27-nek címezve.
2021. máj. 14. 17:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!