Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Ezt így hogyan gondolják egyesek?

Figyelt kérdés
2020-as felsőoktatási törvényről van szó, amikor is bemeneti követelmény lett volna legalább egy emelt érettségi, plusz nyelvvizsga, pluszpontok nélkül. Ugyebár a nyelvvizsgát visszavonták, s a pluszpont is ugyanúgy jár. S még ma is hallom azt, hogy az eredeti verzió jobb lett volna. Természetesen olyanok mondják, akiknek még “csak” emeltjük sincs, s akkor kerültek be a felsőoktatásba, amikor ilyen 240 pont volt a határ. Nem egy ilyenről tudok. Csak azt nem értem, milyen alapon okoskodnak. Jól is nézne ki, ha a 80%-os emeltem egy sima, 80%-os középnek felelne meg. Nem is értem...
2021. máj. 13. 19:20
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Csak azt értsd meg 9-es, hogy aki pontokkal elérne mondjuk egy 350 pontot, plusz nélkül be se kerülne. Mert gondolom a 280-as határt nem vinnék vissza 240-re. Teljesen korrekt a mostani rendszer, ebben egyetértünk, aki 45%-ra nem képes, ne menjen tovább, jogos. Mondjuk ez se számít sokat, mert vannak szakok, ahol lényegében az alapoktól kezdődik minden.
2021. máj. 13. 21:15
 12/44 A kérdező kommentje:
10. Arról nem tehetek, hogy magadra. Téged nem is személyesítettelek meg... Akkor meg?
2021. máj. 13. 21:17
 13/44 A kérdező kommentje:
magadra vetted***
2021. máj. 13. 21:18
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga most nem felvételikövetelmény, sokáig ment róla a vita, végül nem lett az.


Miért jár emeltért többletpont, ha kötelező: azért mert attól még, hogy kötelező nem kötelező belőle pontot számítani (sok szak esetében). Mondok egy példát: programtervező informatikusnak jelentkezik XY, XY csinál egy 25%-os emelt tesit, ezzel teljesíti a felvételi követelményt az emelt szintű érettségivel kapcsolatban. Emellett csinál egy 90%-os infó közepet és egy 90%-os matek közepet. Duplázva így 380 pontja van [(90+90)*2], mivel az emeltből nem számított pontot, ezért nem jár többletpont.

2021. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Erről van szó 14-es. Szerintem nem sokan akarják talán megérteni, mire akarok kilyukadni. Ha az ember kőkeményen dolgozik egy emeltért, s elért egy jó eredményt, akkor igen is jogos, hogy jár érte plusz, mert lehet anélkül sehova se kerülne be, nemhogy az első megjelölt helyre, tudom tegyen plusz emeltet, meg még egy nyelvvizsgát, rendben, akkor teremtsék meg ennek a feltételét, mert tudjuk a hazai oktatás színvonalát. Amúgy ott nem feltétel kifejezetten az emelt matek, vagy emelt infó?
2021. máj. 13. 21:33
 16/44 A kérdező kommentje:
10. Amúgy a kérdésben is benne volt, “EGYESEK”.
2021. máj. 13. 21:39
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

#15

Nem érted, hogy nem csak te dolgozol meg az emeltért, hanem mindenki? Ha kapsz érte 50 pontot, akkor más is. Ha nem kapsz érte 50 pontot, akkor más sem.

2021. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az informatikai képzéseknél nincs megszabva, hogy miből kell emeltezni: [link]


17-es: az előbb már leírtam, hogy attól még hogy kötelező az emelt, nem muszáj pontot számítani belőle...


újabb példa a 17-esnek: XY és YX jelentkezik programtervező informatikusnak


XY csinál egy 25%-os tesi emeltet + 90% matek közép + 90% infó közép. Az infó közepet és a matek közepet duplázva 360 pontja van [(90+90)*2].


YX csinál egy 70%-os infó emeltet + 90% matek közép, neki így 370 pontja van [(70+90)*2+50]. Azaz több pontja van hiába lett rosszabb százalékban az infóérettségije, viszont az övé emelt.


Mivel XY a tesi emelttel le tudta a kötelező emeltet, gyakorlatilag ugyanúgy szedte össze a pontjait ahogyan a régi rendszerben, csak feleslegesen kellett készülnie egy plusz emeltre -> a kötelező emeltnek semmi értelme a legtöbb szak esetében, de ez van

2021. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Igen, ezért nem értem, EGYESEK még mindig miért az eredeti verziót támogatják. Oké, valaki azt mondja felesleges annyi szak, meg hallgató, csak, ha annyival kevesebb lesz a jelentkező, s kevesebb szak indul, akkor egyre kevesebb állami szak indul, több költségtérítéses. Ez simán összeomlasztaná a felsőoktatást. Magyarán elég sok jelenlegi 300-350 pontos nem kerülne be. Én úgy gondolom, hogy meg kell maradni az arany középútnál, ami most így teljesen korrekt.
2021. máj. 13. 22:19
 20/44 A kérdező kommentje:
18. Amúgy persze, hogy nem sok értelme van. Miközben az életre egyáltalán nem tanítanak meg, hogy mire figyelj a mindennapokban, valaki az egyetemen az ÁFA rövidítését se tudta. Akinek inge, nyugodtan vegye fel, mert ti is ugyanúgy megkaptátok a plusz pontot már az elsőért is, akik itt általánosítással vádolnak. Szerintem ezt nem kell ragozni, mekkora kib.szás lett volna sok ezer emberrel szemben. Nem tudom ebben miféle logikátlanság van, aki nem emeltezik, annak ott a FOSZK, mint alternatíva, amivel később mehet alapszakra, aki meg tett egy emeltet, annak igenis jogosan járhat a plusz az elsőért is. Bizonyos okj-ért, sportteljesítményért, stb is jár plusz, ennyi erővel ebben is kereshetnénk logikátlanságot.
2021. máj. 14. 01:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!