Én ezt nem tudom megoldani. Hogy kell megoldani ezt a matek példát?


Feladat:

Van 5 db tippmix szelvényünk. Mindeggyiken van 5 db mecs. Minden meccs 2 kimenetele lehetséges vagy hazai vagy vendég. Egy szelvény már akkor is nyer ha 1 meccs bejön. Minden szelvényen más más meccsek vannak. Hány % esély van rá hogy 1 szelvény nyer illetve nem nyer, illetve hány % esés van rá hogy az 5 szelvény közül 1 sem nyer?


2018. dec. 22. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy szelvény akkor nyer, hogyha legalább egy meccs nyer, így érdemesebb kiszámolni azt, hogy hány eetben nem nyer, vagyis hogy egyiket sem találjuk el, és azt kivonni az összes lehetőségből.


Összes eset: az 5 meccs összesen 2^5=2*2*2*2*2=32-féleképpen végződhet.

Rossz eset: összesen 1-féle módon nem találunk egy mecccset sem.

Ebből következően 31 esetben nyerünk, tehát annak a valószínűsége, hogy nyer a szelvény, 31/32=0,96875=96,875%.


Az összes szelvényre nézve a valószínűséget ugyanúgy lehet számolni;


Összes eset: 2^25=33554432

"Kedvező" eset: itt is csak 1-féleképpen nem tudunk nyerni.

Valószínűség: 1/33554432=0,0000000298023223876953125=0,00000298023223876953125%.

2018. dec. 22. 12:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm... sokat segítettél...
2018. dec. 22. 13:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Annyi kérdés hogy ha pl 3 kimenetel lenne akkor 3×3×3×3×3 és akkor ennek az eredményéből kivonni a kedvezőz és..... ?
2018. dec. 22. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Pontosan így.
2018. dec. 22. 15:57