Oldd meg az egyenletet az egész számok halmazában
(3-x)/4 = 1-(2x-5)/4
#házi feladat matek matematika
2017. máj. 8. 13:07
1/2 anonim válasza:
Beszorzol 4-gyel.
3-x=4-(2x-5)
3-x=4-2x+5
3-x=-2x+9
3+x=9
x=6
Ell: (3-6)/4=1-(2*6-5)/4
-3/4=1-7/4
-3/4=-3/4
2/2 anonim válasza:
(3-x)/4 = 1-(2x-5)/4 /*4
3-x = 4-(2x-5) /zárójelbontás
3-x = 4-2x+5 /összevonás
3-x = 9-2x /+2x; -3
x = 6
Ellenzőrzés:
(3-6)/4= -3/4
1-(12-5)/4= 1-7/4 = 4/4-7/4= -3/4