Hogy kell ezt a példát megoldani?


Oldd meg az egyenletet az egész számok halmazában


(3-x)/4 = 1-(2x-5)/4



#házi feladat matek matematika
2017. máj. 8. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszorzol 4-gyel.

3-x=4-(2x-5)

3-x=4-2x+5

3-x=-2x+9

3+x=9

x=6


Ell: (3-6)/4=1-(2*6-5)/4

-3/4=1-7/4

-3/4=-3/4

2017. máj. 8. 13:19
 2/2 anonim ***** válasza:

(3-x)/4 = 1-(2x-5)/4 /*4

3-x = 4-(2x-5) /zárójelbontás

3-x = 4-2x+5 /összevonás

3-x = 9-2x /+2x; -3

x = 6


Ellenzőrzés:

(3-6)/4= -3/4

1-(12-5)/4= 1-7/4 = 4/4-7/4= -3/4

2017. máj. 8. 13:23