Hogyan oldjam meg ezt a kémia példát?


Kaptam egy kémia feladatot, képlet vagy hasonló példa nincs az órán leadott anyagban. Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék!


[link]



2017. márc. 6. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

p*V = n*R*T (tudjuk, hogy n=m/M)

p*V = m/M*R*T (tudjuk, hogy ró=m/V)

p*M = m/V*R*T

p*M = ró*R*T


ahol:

p - nyomás

M - moltömeg

ró - sűrűség

R - feladatban adott

T - hőmérséklet


Csak a ró sűrűség ismeretlen, ki tudod számolni (mértékegységekre figyelj!)!

2017. márc. 6. 10:55
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Még, ha nem lenne gond, lenne egy kérdésem.

[link]

2017. márc. 6. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezt így oldanám meg, de lehet nem jó, nem vagyok kémia zseni, és cserébe még utálom is. Itt az előbbi képletet használnám:

p*V = n*R*T

p - nyomás (adott)

V - térfogat (keressük)

R - egyetemes gázállandó, előző feladatban le van írva

T - hőmérséklet


n-et pedig úgy számolnám ki, hogy megnézném 1 mol nátrium-azid hány gramm tömegű (NaN3 a képlet, tehát 1 mol az 22.99+3*14.007 gramm), majd ha a feladatban közölt tömeget (71.36 gramm) elosztanám az előbb kiszámolttal, megkapnám az n-et, így a fenti képletben csak V térfogat lenne az ismeretlen.


Nem biztos, hogy így kell, zongorázd végig, és ha nem lesz jó a megoldás, akkor várjuk meg az okosabbakat.

2017. márc. 6. 16:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Végig számoltam, de nem jó az eredmény sajnos. Ilyen moodle-s rendszer, kiírja, hogy hibás, de mást nem mond.
2017. márc. 6. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
És az első feladat jó lett? Mert lehet, hogy csak a tizedesjegy helyére nem , hanem . kell nem?
2017. márc. 6. 20:59
 6/6 A kérdező kommentje:

Elfogadja a rendszer mind a két formában.

Közben találtam egy ugyanilyen példát, ott csak végeredmény van megadva, de ott se kapom meg...

[link]

2017. márc. 6. 21:56