Valaki segít megoldani ezt a matek példát?

[link] a 2.feladatot kéne😄 ha valaki elmagyarázná örülnék:)

2018. máj. 27. 11:34
 1/4 anonim válasza:
71%
nem.
2018. máj. 27. 12:05
 2/4 anonim válasza:
50%

egyébként lemaradt a feladat szövegéből, hogy az ábra egy kördiagram arról, hogy melyik termékből mennyi készült. a kördiagramról tanultak szükségesek a feladat megoldásához. ha nem vettetek ilyet:


[link]


bár a többi feladat alapján ez ilyen statisztikás vagy milyen feladatsor, szóval kellett tanulni.

2018. máj. 27. 12:11
 3/4 Wiwike97 válasza:
a: A termékek számát úgy kell felosztani, mint ahogy a kör fel van osztva. Az A termék 108° vagyis 108/360=30%, a B termék 252-108=144° vagyis 40%, a C termék ugyanezen elven 20%, a D termék 10%. Tehát 0,3*7800=2340 az A termék, 0,4*7800=3120 a B termék, 0,2*7800=1560 a C termék, és 0,1*7800=780 a D termék. b: 3120/780*100%=400% c: 3500/0,96=3646
2018. máj. 27. 15:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii
2018. máj. 27. 17:34