x+y+xy=5
xy+1=x+y
2017. aug. 20. 11:29
1/2 anonim válasza:
második egyenletet helyettesítem az elsőbe:
xy+1+xy=5
xy=2
ezt beírom bármelyikbe: x+y=3 adódik
új egyenletrendszer
xy=2
x+y=3
másodikból x=3-y helyettesítve az elsőbe
(3-y)y=2
3y-y^2=2 azaz y^2-3y+2=0 ennek megoldása y=1 (ekkor x=2) és y=2 (ekkor x=1) ezek megoldásai az eredeti egyenleteknek is
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. aug. 20. 11:56