BokJoo kérdése:

Hogyan kell megoldani ezt a matek, kétismeretlenes példát?


x+y+xy=5

xy+1=x+y



2017. aug. 20. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

második egyenletet helyettesítem az elsőbe:


xy+1+xy=5

xy=2


ezt beírom bármelyikbe: x+y=3 adódik


új egyenletrendszer

xy=2

x+y=3


másodikból x=3-y helyettesítve az elsőbe

(3-y)y=2

3y-y^2=2 azaz y^2-3y+2=0 ennek megoldása y=1 (ekkor x=2) és y=2 (ekkor x=1) ezek megoldásai az eredeti egyenleteknek is

2017. aug. 20. 11:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. aug. 20. 11:56