A 10,0 tömegszázalékos sósav sűrűsége 1,10g/cm3
a, Határozza meg a 10,0 tömegszázalékos sósav anyagmennyiség-koncentrációját!
b, Mekkora térfogatú standardnyomású, 25°C-os hidrogén-klorid gázt nyelhetünk el 100cm3 10 tömegszázalékos sósavban, ha ilyen körülmények között a legtöményebb sósav 38,0 tömegszázalŕkod és 1,19g/cm3 sűrüségű?
Fontos lenne!
Előre is köszönöm!
2017. máj. 28. 15:32
1/2 anonim válasza:
a, 1 cm3-ben van 1.10 g HCl
ennek anyagmennyisege 0.03 mol
c = 0.03/0.001= 30 mol/dm3 vagyis 0.03 mol/cm3
b,V= 100 cm3 Surusege 1.10g/cm3
m = 110 g, ebbol 11 g HCl
Felirsz egy egyenletet x = bekerulo HCl tomege
11+ x / 110+ x szorozva 100 = 38 %
x = 49.68 g
anyagmennyisege 1.36 mol
V = n x Vm = 1.36 x 24.5 = 33.35 dm 3 HCl
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. máj. 28. 18:03