Hogy kell ezt a kémia példát megoldani?


A 10,0 tömegszázalékos sósav sűrűsége 1,10g/cm3

a, Határozza meg a 10,0 tömegszázalékos sósav anyagmennyiség-koncentrációját!

b, Mekkora térfogatú standardnyomású, 25°C-os hidrogén-klorid gázt nyelhetünk el 100cm3 10 tömegszázalékos sósavban, ha ilyen körülmények között a legtöményebb sósav 38,0 tömegszázalŕkod és 1,19g/cm3 sűrüségű?

Fontos lenne!

Előre is köszönöm!



2017. máj. 28. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:

a, 1 cm3-ben van 1.10 g HCl

ennek anyagmennyisege 0.03 mol


c = 0.03/0.001= 30 mol/dm3 vagyis 0.03 mol/cm3


b,V= 100 cm3 Surusege 1.10g/cm3

m = 110 g, ebbol 11 g HCl


Felirsz egy egyenletet x = bekerulo HCl tomege


11+ x / 110+ x szorozva 100 = 38 %

x = 49.68 g


anyagmennyisege 1.36 mol


V = n x Vm = 1.36 x 24.5 = 33.35 dm 3 HCl

2017. máj. 28. 15:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. máj. 28. 18:03