Mekkora annak a fecskének amelyik 3 óra alatt 108km utat tesz meg?2017. jún. 3. 09:04
2/5 anonim válasza:
t (idő) =3 óra
s (út) = 108 km
v (sebesség) = s/t = 108/3=36km/h
Tehát a (töketlen afrikai) fecske sebessége 36 km per óra (gyalog galopp után szabadon)
3/5 anonim válasza:
Gondolom a sebességére vagy kíváncsi T.Kérdező! (T.Első válaszoló rávilágított mi is a probléma a kérdéseddel)
No, de itt a válasz:
ez pontosan egyenlő 3,336 * 10^-8 fénysebességgel!
A magyarázat benne van a tankönyvedben. Egyébként meg egy osztást kell elvégezned, és még egy átváltást!
4/5 anonim válasza:
...afrikai vagy európai fecske...?
5/5 A kérdező kommentje:
Igen a sebesség köszönöm a válaszokat!:)És mindenkinek ment a zöldpont!
2017. jún. 3. 13:56