Sürgősen meg kéne oldanom ezt a fizika példát. Tud segíteni valaki? Légyszi ha lehet, ne csak eredményt, hanem magyarázatot is hozza.

Mekkora annak a fecskének amelyik 3 óra alatt 108km utat tesz meg?

2017. jún. 3. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mije? Feje, lába, sebessége?
2017. jún. 3. 09:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

t (idő) =3 óra

s (út) = 108 km

v (sebesség) = s/t = 108/3=36km/h

Tehát a (töketlen afrikai) fecske sebessége 36 km per óra (gyalog galopp után szabadon)

2017. jún. 3. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a sebességére vagy kíváncsi T.Kérdező! (T.Első válaszoló rávilágított mi is a probléma a kérdéseddel)

No, de itt a válasz:

ez pontosan egyenlő 3,336 * 10^-8 fénysebességgel!

A magyarázat benne van a tankönyvedben. Egyébként meg egy osztást kell elvégezned, és még egy átváltást!

2017. jún. 3. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
...afrikai vagy európai fecske...?
2017. jún. 3. 09:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen a sebesség köszönöm a válaszokat!:)És mindenkinek ment a zöldpont!
2017. jún. 3. 13:56