Fizika házi, kinematika, hogyan fogjak hozzá?


Hogyan kezdhetnék neki olyan feladatnak, ahol sem a gyorsulás, sem az idő nincs megadva? Csak a kezdősebesség, a végsebesség, és a megtett út. Kérdés az idő és a gyorsulás.

Ennél elakadtam. Minden segítséget előre is köszönök.


2016. nov. 19. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni a feladatot?
2016. nov. 19. 17:35
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy jármű 50 m utat tesz meg, miközben sebessége 36 km/h-ról 54 km/h sebességre nő. Mekkora a gyorsulása?


Illetve van egy hasonló, ott a motoros 20 m/s-ról lassul 0-ra 50 m-en. Kérdés az idő és a lassulás.

2016. nov. 19. 18:06
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, sikerült...

Nekem az első gyorsulása 5/4-re jött ki.

A második gyorsulása -2, a t=5 sec


Azért egy megerősítés jól jönne.... :)

2016. nov. 19. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:

>Egy jármű 50 m utat tesz meg, miközben sebessége 36 km/h-ról 54 km/h sebességre nő. Mekkora a gyorsulása?

-Az átlagsebessége (36+54)/2= 45 km/h = 25 m/s. Az 50 métert tehát 2 s alatt tette meg, ugyanennyi volt a gyorsulás ideje is. Tehát a gyorsulása (54-36)/2 = 9 km/h/s = 2,5 m/s2. Ez valóban 5/4-ed, megerősítve :)

2016. nov. 19. 19:33
 5/9 dq ***** válasza:

A másodikra nem lehet az, hogy

> t = 5 s

> v2-v1 = -20 m/s

> a = -2 m/s^2

egyenletes gyorsulás esetén. (hiszen t*a = v2-v1)


Vagy az időt, vagy a gyorsulást elszámoltad.

2016. nov. 19. 19:33
 6/9 A kérdező kommentje:

#4: Ezek szerint kissé túlbonyolítottam, de az eredmény ugyanez. Köszi. :)


#5: Igazad van... A levezetésben nálam 0-20=-10 :/

Az idő jó, a gyorsulást számoltam el. Köszönöm.

2016. nov. 19. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Először ki kell számolni az időt, utána pedig a gyorsulást.


s=v0+v1/2*t


a=v1-v0/t

2016. nov. 20. 07:19
 8/9 A kérdező kommentje:

#7: Az első képlet nem csak egyenes vonalú, egyenletes mozgásra igaz?


Én gyakorlatilag kifejeztem a gyorsulást a második képletből és azt helyettesítettem be a négyzetes úttörvénybe

2016. nov. 20. 08:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, egyenletes mozgásnál nincs kezdő és végsebesseg.
2016. nov. 20. 08:38