Sziasztok!
A feladat:
egy autó az útjának felét v1=80km/h sebességgel teszi meg, másik felét v2=40km/h sebességgel.
a) mekkora az átlagsebesség?
b) mekkora az átlagsebesség ha nem a megtett út, hanem az egyes útszakaszokhoz tartozó idő azonos?
addig eljutottam, hogy v1=22,2m/s és v2=11,1m/s
illetve felírtam:
v átl = 2s / (s/v1 + s/v2)
itt akadtam el. s = v*t de az idő itt mennyi?
az átlagsebesség és az átlagos sebesség ugyanazt jelenti?
hogy kell továbbszámolni?
köszönöm!
2016. szept. 20. 18:14
1/2 anonim válasza:
Rengeteg ugyanilyen példa volt, miért nem keresel vissza?
2/2 tatyesz válasza:
v átl = 2s / (s/v1 + s/v2) Ez teljesen jó. Egyszerűsítsd a törtet s-sel:
v átl = 2 / (1/v1 + 1/v2)
1/v1+1/v2=1/80+1/40=3/80
v átl = 2/3/80=2*80/3=160/3=53,3333 km/h
(Itt most nem is volt fontos átváltani m/s-ba)