Sziasztok!


A feladat:

egy autó az útjának felét v1=80km/h sebességgel teszi meg, másik felét v2=40km/h sebességgel.

a) mekkora az átlagsebesség?

b) mekkora az átlagsebesség ha nem a megtett út, hanem az egyes útszakaszokhoz tartozó idő azonos?


addig eljutottam, hogy v1=22,2m/s és v2=11,1m/s


illetve felírtam:

v átl = 2s / (s/v1 + s/v2)

itt akadtam el. s = v*t de az idő itt mennyi?

az átlagsebesség és az átlagos sebesség ugyanazt jelenti?

hogy kell továbbszámolni?


köszönöm!



2016. szept. 20. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg ugyanilyen példa volt, miért nem keresel vissza?
2016. szept. 20. 21:16
 2/2 tatyesz ***** válasza:

v átl = 2s / (s/v1 + s/v2) Ez teljesen jó. Egyszerűsítsd a törtet s-sel:


v átl = 2 / (1/v1 + 1/v2)


1/v1+1/v2=1/80+1/40=3/80


v átl = 2/3/80=2*80/3=160/3=53,3333 km/h


(Itt most nem is volt fontos átváltani m/s-ba)

2016. szept. 21. 09:56