Segítséget szeretnék matek háziban?

[link]

2016. szept. 19. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a feladat? Csak nem gondoltad h. ezen a macskakaparáson kiigazodunk...
2016. szept. 19. 20:23
 2/3 A kérdező kommentje:

Át kellene írni trigonometrikus alakba meg kéne a konjugált is.

-e+ej

(-10 a minusz harmadikon) -1,3×(10 a minusz harmadikon)j

2016. szept. 19. 20:32
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Konjugált: a képzetes rész előjelet vált:

-e+ej → -e-ej


Trig. alak:


kell hozzá a komplex szám abszolútértéke: |z|= √((-e)²+e²)=e∙√2=r


és a valós tengellyel bezárt szög:

tgφ=e/(-e)=-1 → φ=-45°+180°=135° (azért kellett hozzáadni 180°-ot, mert a 2. síknegyedben van, a -45° pedig a 4. síknegyedben.)


-e+ej=e∙√2(cos135°+j∙sin135°)

2016. szept. 20. 11:05