A matematika háziban szeretnék segítséget kérni, egyszerűen nem értem a dolgot, de nem szeretném elrontani?


1. Egy paralelogramma átlóinak hozza 30mm és 50mm, az általuk közrefogott tompaszög pedig 120 fok.

a,Mekkorák ennek a paralelogrammának az oldala mm-re kerekítve?

b, Hány mm a paralelogramma területe?



2. Egy háromszögnek ismerjük két oldalát és az egyikkel szemközti szögét

a=50mm b=74mm alfa=37 fok

Hány fok a b-vel szemközti béta lehetséges összege?


3. Mennyi a (15*A-D/2)*C-B^2+E értéke?


Hálásan köszönöm a válaszokat, mióta felkeltem, nem jutok előbbre sajnos



2015. dec. 13. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A paralelogramma átlói felezik egymást és a síkidomot 4 háromszögre bontják. A paralelogramma területe ezen 4 háromszög területösszegeként is megadható, tehát kiszámoljuk a háromszögek területeit, majd összeadjuk. Ismerjük a T(háromszög)=a*b*sin(y)/2 képletet, az összes háromszögben van elég adat, hogy ezt használjuk. Illetve, tudni kell még, hogy a 120°-os szög mellett 60°-os van és fordítva.


2. Nem az összege, hanem az értéke, de végülis a feladat megoldásának szempontjából lényegtelen.


Erre a háromszögre a szinusztételt tudjuk felírni:


sin(ß)/sin(37°)=74/50, vagyis sin(ß)=~0,89


Mivel a háromszögben a nagyobb oldallal szemközti szög a kérdés, ezért ez a háromszög lehet hegyes- és tompaszög is, tehát ß lehetséges értéke 2-féle lehet; az egyiket úgy kapod, hogy visszakeresed számológéppel, a másikat úgy, hogy a kapottat kivonod 180°-ból. Gyakorlásként számold ki a másik oldalt és szöget, és nézd meg, hogy ha a<b<c, akkor Ł<ß<y teljesül-e; ha igen, akkor a háromszög megszerkeszthető. ha nem, akkor nem.


3. Ez mi?

2015. dec. 13. 10:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm. Esetleg ez eredményeket meg tudnád mondani, hogy ellenőrizni tudjam?
2015. dec. 13. 17:22