Matek feladatban kérhetnék segítséget? Középiskolai szint

[link]

2015. nov. 24. 16:04
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

1-től 15-ig a számjegyek összege: 120


Ebből kivesszük x-et és y-t.


Akkor xy = 120 - x - y

xy + x + y = 120

xy + y = 120 - x

y * (x + 1) = 120 - x

y = (120 - x) / (x + 1)


Innen nem tudom, hogy lehetne szépen levezetni, de ugye olyan x és y számokat keresünk, ahol:

1 <= x <= 15

1 <= y <= 15


Ilyen csak az x=10 és y=10 van, de a két szám nem egyezhet meg, tehát szerintem nincs megoldás.

2015. nov. 24. 16:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2015. nov. 24. 17:38
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Most látom, mit írtam. :D

Nem a számjegyek, hanem a számok összege. :)

2015. nov. 24. 17:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem meg fel sem tűnt :D úgy értettem, ahogy kellett :D
2015. nov. 24. 18:02