Gyökös egyenletben kérhetek segítséget?

[link]

2015. dec. 8. 14:43
 1/1 anonim válasza:

x nagyobb egyenlő -1

Teljes négyzetek vannak a gyökök alatt

Az első gyök alatti kifejezést átalakítva

(x+1) - 4 * gyök(x+1) + 4 = (gyök(x+1) - 2)^2

A második gyök alatti kifejezés átalakítva

(x+1) - 2 * gyök(x+1) + 1 = (gyök(x+1) - 1)^2

Gyökvonásnál figyelni kell, hogy a abszolút értékben legyenek, mert lehet hogy gyök(x+1) - 1 vagy gyök(x+1) - 2 kisebb, mint 0

|gyök(x+1) - 1| + |gyök(x+1) - 2| = 1

Innen még eset szétválasztással meg kell nézni, hogy mikor mi a tagok abszolút értéke.

2015. dec. 8. 19:42