(1) A + 10×B = 0,0011
(2) 10A + B = 0,01
Ezt hogy kell megoldani? Mennyi az A és mennyi a B?
2013. máj. 7. 14:27
1/3 anonim válasza:
AZ egyik egyenletből kifejezed mondjuk az 'a'-t /úgy, hogy az egyik oldalon csak az 'a' legyen majd behelyetesíted a másik egyenletbe a másik oldalát /amibe nincs 'a'/ az 'a' helyére.
Így érthető?
2/3 Silber válasza:
A+10B=0,0011
10A+B=0,01
A+10B=0,0011
B=0,01-10A
A+10(0,01-10A)=0,0011
A+0,1-100A=0,0011
99A=0,1011
A=0,1011/99
B=0,01-10*0,1011/99
3/3 anonim válasza:
1.-es vagyok
Onnantól már a másikat is könnyű kifejezni.