2ismeretlenes egyenletben kérnék segítséget!?


(1) A + 10×B = 0,0011

(2) 10A + B = 0,01


Ezt hogy kell megoldani? Mennyi az A és mennyi a B?



2013. máj. 7. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

AZ egyik egyenletből kifejezed mondjuk az 'a'-t /úgy, hogy az egyik oldalon csak az 'a' legyen majd behelyetesíted a másik egyenletbe a másik oldalát /amibe nincs 'a'/ az 'a' helyére.


Így érthető?

2013. máj. 7. 14:31
 2/3 Silber ***** válasza:

A+10B=0,0011

10A+B=0,01


A+10B=0,0011

B=0,01-10A


A+10(0,01-10A)=0,0011

A+0,1-100A=0,0011

99A=0,1011

A=0,1011/99


B=0,01-10*0,1011/99

2013. máj. 7. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:

1.-es vagyok


Onnantól már a másikat is könnyű kifejezni.

2013. máj. 7. 14:31