Addig eljutottam, hogy az egyik megoldás az x=0°+k*360°, de a másikat nem tudom levezetni (73,74° a mo.)2013. márc. 23. 12:18
1/4 anonim válasza:
3sinx + 4cosx = 4
Legyen:
A = 3
B = 4
D = D = √(A²+B²) = √(9+16) = 5
Osszuk el az egyenlet mindkét oldalát D=5-tel
3/5*sinx + 4/5*cosx = 4/5
sin(x+y) = sinx*cosy + cosx*cosy
cosy = 3/5 ===> y = 53,1301
siny = 4/5 ===> y = 53,1301
Visszatérve az egyenlethez:
3/5*sinx + 4/5*cosx = 4/5
sin(53,1301 + x) = 4/5
sin(53,1301 + x) = sin(53,1301)
Két esetet levezeted ez alapján:
sinA = sinB
1. A-B = k*360 (megoldás: x = 0 + k*360)
2. A+B = 180 + m*360 (megoldás: x = 73,7398 + m*360)
(k és m egészek)
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem jöttem volna rá, hogy ezt kell alkalmazni, de most megértettem!
2013. márc. 23. 13:35
3/4 anonim válasza:
Örülök neki!
Itt viszont elírtam valamit, javítva:
"sin(x+y) = sinx*cosy + cosx*siny"
4/4 A kérdező kommentje:
Láttam, és én már magamnak úgy írtam :-)
2013. márc. 23. 13:50