[link]


Itt hogy kellene ezt megoldani? Valaki segítsen, nagyon hálás lennék érte :D


2013. márc. 16. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

sinx + cosx = √2

1*sinx + 1*cosx = √2


a=1 ; b=1

D = √(a²+b²)= √2


Osszuk el mindkét oldalt D-vel


1/√2*sinx + 1/√2*cosx = 1

√2/2 * sinx + √2/2 * cosx = 1


√2/2 = sin45 = cos45


sinx*cos45 + cosx*sin45 = sin(x+45)


Visszatérve az egyenlethez:


sin(x+45) = 1

sin(x+45) = sin90


I.eset: x+45-90 = k*360 --> x = 45+k*360 (k egész)

II. eset: x+45+90=180+m*360 --> x = 45+m*360 (m egész)

2013. márc. 16. 11:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2013. márc. 18. 07:05