Törtegyütthatós egyenletek?


Ahz. a racionális számok halmaza

3y+2 negyed= 13 ketted

y+1 ketted-3=0

y-2 harmad= y+1 negyed

y ketted= 2y-3 ötöd

2y-3 heted=0

x-5 negyed>0

3-x ketted<0

x+2 -harmad>0

x-3,5 negyed>1

2x-5,2 harmad-1 nagyobbegyenlő 0


Az is jó ,ha valaki elmagyarázza,hogy kell,részletesen



2013. márc. 1. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell, mint egész számokkal. Nincs benne semmi extra.
2013. márc. 1. 17:20
 2/3 anonim válasza:

Csak az elsőt mutatom meg hogy kell, az alapján menni fog


3y + 2/4 = 13/2 /közös nevező

3y + 1/2 = 13/2 /*2

6y + 1 = 13

6y = 12

y=6


A nevezőt mindig el kell tütetni egy egyszerű beszorzással, persze előtte közös nevezőre kell őket hozni.

2013. márc. 2. 11:07
 3/3 anonim válasza:
A nagy sietség közepette a végét elrontottam :D y=2
2013. márc. 2. 11:08