Ahz. a racionális számok halmaza
3y+2 negyed= 13 ketted
y+1 ketted-3=0
y-2 harmad= y+1 negyed
y ketted= 2y-3 ötöd
2y-3 heted=0
x-5 negyed>0
3-x ketted<0
x+2 -harmad>0
x-3,5 negyed>1
2x-5,2 harmad-1 nagyobbegyenlő 0
Az is jó ,ha valaki elmagyarázza,hogy kell,részletesen
2013. márc. 1. 17:04
1/3 anonim válasza:
Ugyanúgy kell, mint egész számokkal. Nincs benne semmi extra.
2/3 anonim válasza:
Csak az elsőt mutatom meg hogy kell, az alapján menni fog
3y + 2/4 = 13/2 /közös nevező
3y + 1/2 = 13/2 /*2
6y + 1 = 13
6y = 12
y=6
A nevezőt mindig el kell tütetni egy egyszerű beszorzással, persze előtte közös nevezőre kell őket hozni.
3/3 anonim válasza:
A nagy sietség közepette a végét elrontottam :D y=2