3.) lgx=2-lg52013. febr. 17. 09:45
2/4 A kérdező kommentje:
és hogy jött ki?
2013. febr. 17. 11:29
3/4 anonim válasza:
1.)
2+lg(x+1) = lg1000
2+lg(x+1) = 3
lg(x+1) = 1
lg(x+1) = lg10
LSZM
x+1 = 10
x = 9
2.)
Kikötés:
lg(5x-4) nem lehet 0
5x-4 nem = 1
x nem = 1
lgx/lg(5x-4) =1
lgx = lg(5x-4)
LSZM
x = 5x-4
4x = 4
x = 1
kikötésnek nem felel meg, így nem megoldás.
3.)
lgx=2-lg5
lgx = lg100-lg5
lgx = lg(100/5)
lgx=lg20
LSZM
x=20
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :DDD
2013. febr. 17. 14:47