Oldja meg a feladatokat: 1. ) 2+lg (x+1) =lg1000 2. ) lgx/lg (5x-4) =1?

3.) lgx=2-lg5

2013. febr. 17. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

1. x=9

2. nincs megoldás

3. x=20

2013. febr. 17. 10:46
 2/4 A kérdező kommentje:
és hogy jött ki?
2013. febr. 17. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:

1.)


2+lg(x+1) = lg1000

2+lg(x+1) = 3

lg(x+1) = 1

lg(x+1) = lg10


LSZM

x+1 = 10

x = 9



2.)

Kikötés:

lg(5x-4) nem lehet 0

5x-4 nem = 1

x nem = 1

lgx/lg(5x-4) =1

lgx = lg(5x-4)


LSZM


x = 5x-4

4x = 4

x = 1

kikötésnek nem felel meg, így nem megoldás.


3.)


lgx=2-lg5

lgx = lg100-lg5

lgx = lg(100/5)

lgx=lg20


LSZM


x=20

2013. febr. 17. 12:59
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :DDD
2013. febr. 17. 14:47