1) Számítsuk ki sinx*ctg2x értékét, ha cosx=2/5


2) Számítsuk ki sin2x, cos2x értékét, ha cosx/2=-1/3


3) Fejezzük ki a következő kifejezéseket tgx/2 segítségével: tgx/(1+cosx)


4) Számítsuk ki cos2x értékét, ha ctgx=1/(2-gyök3)


Köszönöm


2013. febr. 4. 17:47
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:
1.) sinx* cos2x / sin2 x= sinx* (cos^2 x- sin^2 x)/ 2*sinx*cosx=( cos^2 x-( 1-sin^2 x)) /2*cosx=(2* cos^2 x)/ 2*cosx= -0,85
2013. febr. 4. 18:55