Trgonometria? Sinus és cosinus?


Három feladatban szeretném a segítségeteket kérni! Levezetnétek nekem?


1) sin ((abs(x)/x)-(x-abs(x))=?


2) Melyik a nagyobb: (számológép nélkül kell)

cos 35fok vagy sin 55fok?


3) Milyen összefüggés van a és b között, ha

sin x+cosx=a

sin^3 x+cos^3 x=b?


Nagyon hálás vagyok előre is minden segítségért!


2013. febr. 2. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Ezek a legegyszerűbb példafeladatok, mit fogsz csinálni az érettségin?
2013. febr. 2. 20:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első kettő:

[link]

2013. febr. 2. 21:24
 3/3 vurugya béla ***** válasza:

sin^2 x + cos^2 x = 1

emiatt a^2 = (sinx+cosx)^2 = 1 + 2*sinx*cosx

ahonnan sinx*cosx=(a^2-1)/2

Így tehát:

b=(sinx+cosx)*(sin^2 x -sinx*cosx + cos^2 x )= a*(1 -sinx*cosx )= a*(1-(a^2-1)/2)= 1,5*a-0,5*a^3

2013. febr. 2. 21:55