Három feladatban szeretném a segítségeteket kérni! Levezetnétek nekem?
1) sin ((abs(x)/x)-(x-abs(x))=?
2) Melyik a nagyobb: (számológép nélkül kell)
cos 35fok vagy sin 55fok?
3) Milyen összefüggés van a és b között, ha
sin x+cosx=a
sin^3 x+cos^3 x=b?
Nagyon hálás vagyok előre is minden segítségért!
2013. febr. 2. 20:45
1/3 anonim válasza:
Ezek a legegyszerűbb példafeladatok, mit fogsz csinálni az érettségin?
3/3 vurugya béla válasza:
sin^2 x + cos^2 x = 1
emiatt a^2 = (sinx+cosx)^2 = 1 + 2*sinx*cosx
ahonnan sinx*cosx=(a^2-1)/2
Így tehát:
b=(sinx+cosx)*(sin^2 x -sinx*cosx + cos^2 x )= a*(1 -sinx*cosx )= a*(1-(a^2-1)/2)= 1,5*a-0,5*a^3