1) Mutassa meg, hogy sin 10°*sin 30°*sin 50°*sin 70°=1/16
2) Mutassa meg, hogy sin 20°*sin 40°*sin 80°= gyök3/8
3) (sin 40°*sin 50°)/cos 10°=?
4) sin 75°*cos 75°=?
Előre is köszönöm!
2013. febr. 3. 20:01
1/2 rémuralom válasza:
Átfutottam, gondolkodom, a negyedik ránézésre megvan.
sin(2x)=2*sin(x)*cos(x). Jelen esetben olyanunk van, hogy sin(2*75°)=2*sin(75°)*cos(75°). Ha ennek mindkét oldalát elosztjuk kettővel, akkor olyat kapunk, hogy sin(150°)/2=sin(75°)*cos(75°), ennek jobb oldala a feladvány, a bal a megoldás. 150° szinusza 1/2, ennek a fele 1/4.
2/2 anonim válasza:
3.)
sin40 = cos(90-40) = cos50
(cos50*sin50)/cos10 = sin100/2cos10
cos10 = sin(90-10) = sin80
sin100 = sin80
sin80/2sin80 = 1/2