1) Mutassa meg, hogy sin 10°*sin 30°*sin 50°*sin 70°=1/16


2) Mutassa meg, hogy sin 20°*sin 40°*sin 80°= gyök3/8


3) (sin 40°*sin 50°)/cos 10°=?


4) sin 75°*cos 75°=?


Előre is köszönöm!


2013. febr. 3. 20:01
 1/2 rémuralom ***** válasza:

Átfutottam, gondolkodom, a negyedik ránézésre megvan.


sin(2x)=2*sin(x)*cos(x). Jelen esetben olyanunk van, hogy sin(2*75°)=2*sin(75°)*cos(75°). Ha ennek mindkét oldalát elosztjuk kettővel, akkor olyat kapunk, hogy sin(150°)/2=sin(75°)*cos(75°), ennek jobb oldala a feladvány, a bal a megoldás. 150° szinusza 1/2, ennek a fele 1/4.

2013. febr. 3. 20:13
 2/2 anonim ***** válasza:

3.)

sin40 = cos(90-40) = cos50

(cos50*sin50)/cos10 = sin100/2cos10

cos10 = sin(90-10) = sin80

sin100 = sin80


sin80/2sin80 = 1/2

2013. febr. 3. 20:21