1) Számítsuk ki cos2x értékét, ha ctgx=1/(2-gyök3)
2) Számítsuk ki sinx*ctg2x értékét, ha cosx=2/5
3) Számítsuk ki sin2x, cos2x értékét, ha cosx/2=-1/3
4) Fejezzük ki a következő kifejezéseket tgx/2 segítségével: tgx/(1+cosx)
Köszönöm
2013. febr. 3. 18:05
1/1 DudoloPocok válasza:
1
ctgx=1/tgx tgx=2-√3
cos(2x)=(1-tg²x)/(1+tg2-x)=(1-(2-√3)²)/(1+(2+√3)²)=-(3+2*√3)/(4+2*√3)