1) Számítsuk ki cos2x értékét, ha ctgx=1/(2-gyök3)


2) Számítsuk ki sinx*ctg2x értékét, ha cosx=2/5


3) Számítsuk ki sin2x, cos2x értékét, ha cosx/2=-1/3


4) Fejezzük ki a következő kifejezéseket tgx/2 segítségével: tgx/(1+cosx)


Köszönöm


2013. febr. 3. 18:05
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

1


ctgx=1/tgx tgx=2-√3

cos(2x)=(1-tg²x)/(1+tg2-x)=(1-(2-√3)²)/(1+(2+√3)²)=-(3+2*√3)/(4+2*√3)

2013. febr. 3. 19:35