Trigonometrikus egyenletek megoldása, levezetéssel?


1.) sinx/1-cosx=1+cosx


2.) cosx/tgx=3/2


3.) cos<négyzet>x-sinx=1


4.) sin<négyzet>x+cosx=1


5.) 2sinx=tgx


6.) cosx=1/2*ctgx


(a megoldások megvannak, csak a levezetés nincs, akárhogy próbálom, nem jönnek ki...)



2013. febr. 24. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen egyszerű feladatok, ráadásul annyira unalmasak, hogy csak az elsőt van kedvem megoldani.


1.)

sin(x) / 1-cos(x) = 1+cos(x)

sin(x) = 1-cos(x) * 1+cos(x) //alkalmazzuk (a-b)*(a+b)

sin(x) = 1-(cos(x))^2 //alkalmazzuk (sin(x))^2+(cos(x))^2=1

sin(x) = 1-(1+(sin(x))^2)

sin(x) = (sin(x))^2

(sin(x))^2-sin(x) = 0

sin(x) * (sin(x)-1) = 0


Két megoldás lehet:

1.)sin(x) = 0

x = k*pí


2.)sin(x) = 1

x = (pí/2) + k*2pí

2013. febr. 24. 14:32