1.) sinx/1-cosx=1+cosx
2.) cosx/tgx=3/2
3.) cos<négyzet>x-sinx=1
4.) sin<négyzet>x+cosx=1
5.) 2sinx=tgx
6.) cosx=1/2*ctgx
(a megoldások megvannak, csak a levezetés nincs, akárhogy próbálom, nem jönnek ki...)
2013. febr. 24. 13:37
1/1 anonim válasza:
Teljesen egyszerű feladatok, ráadásul annyira unalmasak, hogy csak az elsőt van kedvem megoldani.
1.)
sin(x) / 1-cos(x) = 1+cos(x)
sin(x) = 1-cos(x) * 1+cos(x) //alkalmazzuk (a-b)*(a+b)
sin(x) = 1-(cos(x))^2 //alkalmazzuk (sin(x))^2+(cos(x))^2=1
sin(x) = 1-(1+(sin(x))^2)
sin(x) = (sin(x))^2
(sin(x))^2-sin(x) = 0
sin(x) * (sin(x)-1) = 0
Két megoldás lehet:
1.)sin(x) = 0
x = k*pí
2.)sin(x) = 1
x = (pí/2) + k*2pí