3,24a+7,14=5,34a
Hogy kell megoldani? Hogy váltom át a 3,24 törtté?
2013. febr. 10. 13:52
1/4 anonim válasza:
Miért kéne törtté átváltani? Felesleges!
(5.34-3.24)a=7.14
2.1a=7.14 /100-al szorzunk:
a=210/714 / Most lehet egyszerűsítgetni:
a=105/357=35/119=5/17
2/4 A kérdező kommentje:
köszi ment a zöld viszont én még mindig nem értem a lényegét és az ellenőrzést ezt ugyanúgy tudom alkalmazni pl. 22.946-4.13a=6,3a nál ? vagy 1,2a-3,8a=1,6a+4,494?
2013. febr. 10. 14:54
3/4 anonim válasza:
villanykörte megoldásában van egy kis gubanc:
addig rendben van, hogy 2,1a = 7,14 most mindkét oldalt elosztjuk 2,1-el a= 3,4.
Ha ezt behelyettesíted az eredeti egyenletbe.
Bal oldal: 3,24* 3,4 + 7,14 =18,156
Jobb oldal: 5,34*3,4 = 18,156
4/4 anonim válasza:
Bocsánat, fordítva osztottam.
Helyesen: a=17/5