3,24a+7,14=5,34a

Hogy kell megoldani? Hogy váltom át a 3,24 törtté?



2013. febr. 10. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kéne törtté átváltani? Felesleges!


(5.34-3.24)a=7.14


2.1a=7.14 /100-al szorzunk:


a=210/714 / Most lehet egyszerűsítgetni:


a=105/357=35/119=5/17

2013. febr. 10. 14:35
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi ment a zöld viszont én még mindig nem értem a lényegét és az ellenőrzést ezt ugyanúgy tudom alkalmazni pl. 22.946-4.13a=6,3a nál ? vagy 1,2a-3,8a=1,6a+4,494?
2013. febr. 10. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

villanykörte megoldásában van egy kis gubanc:


addig rendben van, hogy 2,1a = 7,14 most mindkét oldalt elosztjuk 2,1-el a= 3,4.


Ha ezt behelyettesíted az eredeti egyenletbe.

Bal oldal: 3,24* 3,4 + 7,14 =18,156

Jobb oldal: 5,34*3,4 = 18,156

2013. febr. 10. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, fordítva osztottam.


Helyesen: a=17/5

2013. febr. 10. 15:36