Matek trigonometrikus egyenletek?


1.sin(180-x)+cos(90-x)=(1-cos^2x) 1/sin2x

2.sin(45+x)+cos(x-45)=0

a számok fokokat jelentenek, valaki vezesse le egy elakadt bajba jutott társának!


2013. jan. 22. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Feladat:


Bal oldal:

a cos(90-x) mindig egyenlő sin(x)-el (fordítva is, tehát sin(90-alfa)=cos(alfa))

egy szög szinusza mindig megegyezik a szög külső szögének a szinuszával is (tehát sin(alfa)=sin(180-alfa))


ez esetben a bal oldal ez: sin(x)+sin(x), egyszerűbben: 2sinx


Jobb oldal: (itt kell kikötés is)

1-cos^2(x)=sin^2(x) (mert ugye sin^2(x)+cos^2(x)=1)

sin(2x)=2*sin(x)cos(x)

a tört egyszerűsíthető sin(x)-el


ez esetben a jobb oldal ez: sin(x)/2cos(x)



2sin(x)=sin(x)/2cos(x)

2=1/2cos(x)

4=1/cos(x)

...



2. Feladat:

itt meg csak a

sin(x + y) = sin(x) cos(y) + cos(x) sin(y)

és a

cos(x ‒ y) = cos(x) cos(y) + sin(x) sin(y)

-ba kell behelyettesíteni

2013. jan. 22. 21:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet!
2013. jan. 23. 18:23